به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا به نقل از خبرگزاری صداوسیما، براساس آنچه در این کتاب نونگاشته و آتش افروز آمده است نیومن پیشنهاد یاد شده را رد می کند و در کتابش با عنوان "دیوانه؛ نگاه خودی به کاخ سفید ترامپ" می نویسد ترامپ صلاحیت که ندارد هیچ، بدتر از همه، خودشیفته و نژادپرست است.

نیومن می نویسد: پس از برکناری، مشاور ستاد تبلیغاتی ترامپ، لارا ترامپ، که دخترخوانده ی رئیس جمهور هم هست با او تماس می گیرد و پیشنهاد کار و مقرری ماهیانه می دهد به شرط آنکه سکوت کند. ترامپ پس از دریافت شکایت هایی درباره کتاب جنجالی به دستیارانش دستور می دهد پاسخ بدهند.

مانیگالت نیومن بیش از یک دهه است ترامپ را می شناسد و یکی از پردرآمدترین جایگاه ها را در وست وینگ (بال غربی) به مدت یک سال در اختیار داشته و شغلش را دستیار رئیس جمهور قرار داده بودند.

او در کتابش می نویسد: "همه آن چیزی که باید به خاطر داشته باشیم این است که ترامپ عاشق نفرت و تنفر است. او از انتقاد و تهمت انرژی می گیرد و در سردرگمی و هرج و مرج خرسند می شود."

نیومن می گوید: "در ابتدای سال 2017، مایکل کوهن وکیل شخصی وقت ترامپ را برای دیداری با او در اووال آفیس همراهی کردم. هنگامی که کوهن داشت از دفتر خارج می شد با چشم خودم دیدم که ترامپ دارد چیزی را می جود."

یکی دیگر از مقام های کاخ سفید تایید کرد مانیگالت نیومن، کوهن را به کاخ سفید آورد اما چیزی نگذشت که برای این کار سرزنش شد.

او در کتابش نوشت: "من دیدم یادداشتی را داخل دهانش گذاشت. از آنجا که ترامپ اصلا وسواس داشت و از میکروب و آلودگی می ترسید، من از دیدن اینکه او دارد کاغذی را می جود و می بلعد شوکه شدم. باید چیز خیلی خیلی حساس باشد."