به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛  دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا شامگاه پنجشنبه در پیامی توئیتری در واکنش به خبر دیدار وزیر خارجه دولت اوباما با وزیر خارجه کشورمان نوشت: «جان کری با «رژیم متخاصم» ایران جلسات غیرقانونی داشته است که تنها می‌تواند به ضرر کارهای بزرگ ما و مردم آمریکا باشد. او به آنها (ایرانی‌ها) گفته تا پایان دولت ترامپ صبر کنند.»

ترامپ که کری را رقیب انتخاباتی خود می‌داند، در ادامه‌ی پیام توییتری‌اش نوشته است: «آیا او در قانون شفاف‌سازی ارتباط با نمایندگان خارجی ثبت نام کرده است؟ خیلی بد!»

جان کری، وزیر خارجه پیشین آمریکا، روز چهارشنبه در یک مصاحبه رادیویی مدعی شد در ماه‌های گذشته بین سه تا چهار بار با محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، دیدار کرده است.

روزنامه «بوستون گلوب» نیز در اردیبهشت امسال گزارش داد در سفر اخیر «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه کشورمان به نیویورک، «جان کری» وزیر خارجه اسبق آمریکا نیز برای دیدار با او به نیویورک سفر کرد. این روزنامه آمریکایی نوشت: جان کری در تلاش برای نجات دادن یکی از مهم‌ترین دستاوردهایش در زمان تصدی سمت وزارت امور خارجه، برای گفتگو درباره روش‌های حفظ برجام با وزیر خارجه ایران دیدار کرد.

بوستون‌گلوب در آن زمان (اواسط اردیبهشت ماه) به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد این دومین بار در حدود دو ماه گذشته است که جان کری و ظریف برای تدوین راهبرد‌هایی جهت نجات توافق هسته‌ای با یکدیگر دیدار می‌کنند.

گفتنی است بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان، اسفند ماه گذشته با اعلام خبر دیدار ظریف و کری در حاشیه نشست امنیتی مونیخ، تصریح کرد: چنین دیدار‌هایی بخشی از سیاست‌ها و رایزنی‌ها برای استفاده بهینه از فرصت‌ها جهت تبیین سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران و در جهت تعامل هر چه گسترده‌تر با جهانیان برای تامین حداکثری منافع ملی است.