به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛این سناتور سابق دموکرات از ایالت ماساچوست این اظهارات را در حین ایراد سخنرانی در نشستی به میزبانی سی.ان.بی.سی در حاشیه برگزاری نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس بیان کرد.

کری که در تلاش برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2004 ناکام ماند، ابتدا در پاسخ به این سوال مردد بود و گفت این اتفاقات اصلا به نظر ترامپ جدی نیستند و سپس از رئیس جمهور آمریکا خواست کناره گیری کند.

سخنگوی کاخ سفید به درخواست سی.ان.بی.سی برای اظهارنظر در این باره پاسخ نداد. قرار بود ترامپ به همراه هیئتی از مقامات دولت آمریکا راهی داووس شود اما به علت تعطیلی موقت دولت آمریکا این سفر لغو شد. تعطیلی دولت آمریکا در حالی وارد دومین ماه خود می شود که هشتصد هزار کارمند دولت فدرال آمریکا این ماه برای دومین بار است که حقوق دریافت نمی کنند.

از سوی دیگر، ترامپ با حمله به رسانه ها در روز سه شنبه عملا نارضایتی شدید خود را از بن بست ایجاد شده میان کاخ سفید و کنگره نمایان ساخت.

وی با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: بار قبل که به داووس رفتم، رسانه های جعلی نوشتند من نباید به آنجا می رفتم. اما حالا که به علت تعطیلی دولت به آنجا نمی روم، می نویسند باید در آنجا حاضر باشم.

البته نشست داووس تنها برنامه ای نیست که تحت تاثیر تعطیلی دولت قرار گرفته است. نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از ترامپ خواست سخنرانی سالانه خود را که قرار است بیست و نهم ژانویه برگزار شود تا زمان به پایان رسیدن تعطیلی دولت به تعویق بیندازد.