به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛«هتل استنلی»، هتلی بزرگ و مجهز با ۱۴۲ اتاق است که در ایالت کلرادو آمریکا و در نزدیکی کوهستان راکی واقع شده است. این هتل که مانند یک گذرگاه رمانتیک به نظر می‌رسید، در سال ۱۹۰۹ توسط معماری به نام «فریلن اسکار استنلی» طراحی و افتتاح شد. گفته می‌شود روح استنلی و همسرش فلورا همچنان در این هتل باقی مانده است و هر شب نوای موسیقی پیانوی قدیمی فلورا در راهروی هتل می‌پیچد. بعضی دیگر از مسافران صدای پا‌های چند بچه را از راه‌پله‌های بخشی که قبلا برای مراقبت از کودکان استفاده می‌شد، شنیده‌اند.

 

برخی ادعا کرده‌اند در عکس‌هایی که به طور تصادفی درون هتل گرفته شده، چهره استنلی نمایان شده است. در سال ۱۹۱۱ یک سرایدار شمعی را در اتاق شماره ۲۱۷ که گاز در آن نشت کرده بود، روشن کرد و موجب انفجاری شد که بخشی از هتل را نابود کرد. مهمانان ادعا می‌کنند که روح آن سرایدار در هنگامی که خوابند، چمدان‌هایشان را باز می‌کند و در اطراف تخت‌شان تمیزکاری انجام می‌دهد.

«استیون کینگ» نویسنده مشهور آمریکایی که آثار ادبی بسیاری در گونه‌های وحشت و خیال‌پردازی داشته، در سال ۱۹۷۳ مهمان این هتل بوده و در اتاق شماره ۲۱۷ این هتل اقامت داشته است. سرسرا و اتاق‌های قدیمی این هتل الهام‌بخش او برای نوشتن داستان «درخشش» می‌شود.

کینگ و همسرش در کمال ناباوری در حالی که هنوز اقامت آن‌ها به یک روز هم نرسیده بود، فهمیدند که تنها مسافران داخل این هتل هستند و حتی کارکنان هتل هم در حال آماده‌سازی برای تعطیلی هتل در فصل زمستان و رفتن به مرخصی بودند. کینگ حس و حالش را این‌گونه توصیف می‌کند که فضای هتل، راهرو‌های طولانی و خلوت هتل که انگار بی‌انت‌ها شده بودند، او را در خلسه فکری برده بودند. موسیقی در فضای خالی رستوران هتل که صندلی‌ها روی میز‌ها به صورت برعکس چیده شده بود، طنینی بیش از همیشه داشت.

پس از اکران این فیلم و محبوب شدن آن، هتل استنلی بار دیگر مطرح شد. در واقع مهمانان این هتل به این منظور به این هتل می‌آیند تا اتفاقی فراتر از دنیای روزمره و عادی را تجربه کنند. در همین زمینه از دیگر امکانات هتل استنلی این است که در آن تور‌های گردشگری با موضوع محوریت فعالیت‌های ماورائی و ترسناک برگزار می‌شود.

انتشار این خبر دلیل بر تایید محتوای آن نمی باشد و صرفا جهت سرگرمی می باشد.

منبع: روزنامه خراسان