به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛ آخرین خبرها از تحولات میدانی شمال استان حماه و جنوب استان ادلب حاکیست، نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت مواضع را در مناطق تازه آزاد شده از جمله شهرک راهبردی کفرنبوده تثبیت کردند.

بر اساس آخرین اطلاعات به دست آمده، حملات یگان‌های موشکی، توپخانه ای و جنگنده‌های روسی و سوری علیه مناطق تحت اشغال گروه‌های تروریستی به ویژه شهرک الهبیط و ارتفاع الصخر ادامه دارد و خسارت‌های سنگینی به آنان وارد شده است.

به گفته منابع میدانی، گروهی از نیروهای سوری و مقاومت عملیاتی را از محور غربی شهرک کفرنبوده علیه مواضع تروریست‌ها انجام دادند و در کمترین زمان ممکن توانستند شهر ارهبردی «قلعه مضیق»، شهرک‌های «التوینه، الکرکات، الشریعه» و ارتفاع «هواش» را به کنترل درآوردند و آنان را به سمت مناطق شمالی فراری دادند.

این مناطق تازه آزاد شده، کلید فتح دشت الغاب و کوه «شحشبو» محسوب می‌شوند؛ همزمان با این پیروزی‌ها، ساکنان شهرک‌های شمالی و شمال غربی حماه و جنوب ادلب در حال فشار آوردن به تروریست‌ها هستند تا مناطق اشغالی را تخلیه کنند.

جزئیاتی از تازه ترین تحولات نظامی در شمال سوریه

روز گذشته نیز تروریست‌های جیش العزه تلاش زیادی کردند با حملات گسترده شهرک راهبردی کفرنبوده را دوباره به اشغال خود دربیاوردند که با اقدام به موقع و ایستادگی نیروهای سوری و مقاومت ناکام ماندند.

در جریان دفع حملات، دهها تن از عناصر تروریستی از جمله دو فرمانده میدانی به نام‌های «محمد عبدالکریم خاروف و موید الجاسر» به هلاکت رسیدند و دهها تن دیگر زخمی شدند؛ از محور شرقی استان ادلب خبر می‌رسد، تروریست‌های حزب الترکستانی و جبهه النصره حمله گسترده‌ای را برای اشغال فرودگاه راهبردی ابوظهور انجام دادند که پس از درگیری‌های سنگین به نتیجه‌ای نرسیدند.

منبع: مشرق

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: