به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛در سال ۱۳۰۰ میلادی، یک دختر فرانسوی در خانواده‌ای بی هیاهو متولد شد، او در سال ۱۳۳۰ با یک فرد ثروتمند به نام الیور دلیسون ازدواج کرد. اولیور در نتیجه منازعات انگلیس فرانسه دستگیر و سپس اعدام شد. این اتفاق عجیب نبود، اما شوهر این زن توسط نیرو‌های امنیتی فرانسه کشته شده بود بنابراین جین یک روش غیرمعمول برای انتقام خون شوهرش انتخاب کرد.

 

جین تبدیل به یک دزد دریایی شد، درواقع او زمین‌های خود را برای خرید ۳ کشتی فروخت و کشتی‌های دولتی فرانسوی را برای انتقام سر بریدن شوهرش شکار کرد. مشهور بود که او هنگام حمله به کشتی‌های دولتی از تبر استفاده می‌کرد. سه کشتی جنگی جین در رنگ‌های سیاه و قرمز و با نام "انتقام من" در آب‌های دریا روان شدند.

بسیاری از دریانوردان در آن دوران از جین و دزدان دریایی تحت امر او وحشت داشتند، چون جین علی رغم ظاهر جذاب خود روحیه‌ای خشن داشت و به هیچ فردی رحم نمی‌کرد.

ناوگان کشتی‌های سیاه او کشتی‌های انگلیسی را شکار می‌کرد و کشتی‌های فرانسوی توسط کشتی‌های قرمز جین شکار می‌شدند. او معمولا تمام خدمه کشتی‌ها را می‌کشت. این نحوه زندگی جین تا ۱۳ سال ادامه یافت و سپس جین همه چیز را رها کرد. جین قصد ازدواج با یک نجیب زاده بریتانیایی را داشت  و می‌دانست برای وصلت با یک پرنس مشهور نمی‌تواند همزمان دزد دریایی هم باشد. بر همین اساس بود که جین شغل خود را ترک کرد و با این نجیب زاده بریتانیایی وصلت کرد و عاقبت به خیر شد.

منبع: انتخاب