به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک،هیلاری کلینتون، وزیر خارجه سابق آمریکا گفت واشنگتن بهتر است به جای تشدید تنش‌ها،  تلاش‌های دیپلماتیک با ایران را ادامه دهد.

شبکه خبری فاکس نیوز روز گذشته گزارش داد وزیر خارجه سابق آمریکا پیشنهاد داد واشنگتن باید به جای تهدیدات نظامی، که دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور بیشتر به دنبال آن است، در پی یافتن راهکار‌ی برای دیپلماسی در قبال ایران باشد.

کلینتون در مراسم یادبود الن تاچر، از اعضای حزب دموکرات که در ماه آوریل درگذشت، گفت: همانطور که شما می‌دانید وینستون چرچیل، نخست وزیر اسبق انگلیس، پیشتر می‌گفت «پرچانگی (گفتگو) همیشه بهتر از جنگ است».

وی با اشاره به تلاش‌های دیپلماتیک در زمان دولت باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا گفت: این همان چیزی است که ما در مذاکرات با ایران انجام دادیم.

شایان ذکر است، چندی پیش یک سال پس از خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران و بدعهدی طرف‌های دیگر برجام به ویژه کشور‌های اروپایی، سرانجام حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در پاسخ به این گونه اقدامات از تعلیق بخشی از تعهدات برجامی تهران خبر داد. بر این اساس، ایران محدودیت‌های مربوط به ذخیره‌سازی آب سنگین و اورانیوم غنی‌شده را رعایت نخواهد کرد.

در عین حال، ایران تهدید کرده است که در مرحله بعد (پس از اتمام مهلت ۶۰ روزه اروپا برای اجرای تعهدات بانکی و نفتی خود)، توقف بخش‌های دیگری از توافق هسته‌ای را در دستور کار قرار خواهد داد.