به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛سردار سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در گفتگو با العالم در رابطه با اقدامات آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: پاسخ ما به تهدیدات و فشارهای آمریکایی ها علیه جمهوری اسلامی ایران ثابت است و ما همواره مستحکم و مقاوم استاده ایم.

واکنش مقامات جمهوری اسلامی ایران به تهدیدات و اقدامات آمریکا علیه ایران

سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در واکنش به تحرکات آمریکا در منطقه خلیح فارس و تهدیدات این کشور علیه ایران به العالم تصریح کرد: تحرکات اخیر آمریکا بسیار مزبوحانه است و از خیلی از روال های گذشته بسیار منفعاله تر و ضعیف تر است و به صورت مسلم اقتدار جمهوری اسلامی به میزانی است که قدرت هر تصمیمی را حتی در ذهن مسئولان آمریکایی گرفته و این از قدرت جمهوری اسلامی است.

واکنش مقامات جمهوری اسلامی ایران به تهدیدات و اقدامات آمریکا علیه ایران

سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پاسخ به سوال العالم درباره تهدیدات اخیر آمریکا خاطرنشان کرد که انها ایران را تهدید نمی کنند بلکه نگران خودشان هستند و می گویند که ما داریم از خودمان دفاع می کینم. آنها هیچگاه دراین مقام نیستند و چنین توانایی هم ندارند. اگرچه جان بولتون یک حرفهایی در روزهای اول زد ولی بعد اصلاح کردند و متوجه شدند که ایران قابل تهدید نیست.

واکنش مقامات جمهوری اسلامی ایران به تهدیدات و اقدامات آمریکا علیه ایران

حجت الاسلام والمسلمین علوی وزیر اطلاعات کشورمان نیز در این باره به العالم گفت:همیشه دولتمردان ما اعلام کرده اند که ایرانی را تهدید نکنید تهدید ایرانی به جایی که ایرانی را متزلزل کند مقاوم تر می کند و ایرانی به ادب و احترام پاسخ می دهد اما به زورگویی و تهدید جز مقاومت پاسخ دیگری نمی دهد.

واکنش مقامات جمهوری اسلامی ایران به تهدیدات و اقدامات آمریکا علیه ایران

دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز درباره تهدیدات آمریکا علیه ایران به العالم گفت: آمریکائی ها از اول انقلاب این حرکات را شروع کردند هنوز هم ادامه دارد همیشه هم به آنها ثابت کرده ایم که ملت ایران از این تهدیدات هراسی ندارد و آنها هستند که جایگاهی در منطقه ندارند ملت این منطقه خودشان قادر هستند که از امنیت خودشان دفاع بکنند این ها که ضعیف نیستند ، بی کس نیستند ، فقیر نیستند که کسی بخواهد بیاید برای این ها بزرگتری بکند آنها جایگاهشان اینجا نیست آنها هر کجا بودند مایه ناامنی بودند مایه بی نظمی بودند و اصلا حقی ندارند در این منطقه حضور داشته باشند واقعا" حقی ندارند چرا اینجا هستند ؟ می دانند و بدانند که ملت ایران از این تهدیدها هراسی ندارد و اگر می خواهند با تهدید با ما وارد بحث و مذاکره بشوند به هیچ عنوان امکان ندارد .

وی افزود: همیشه بویژه در وضعیت فعلی آنچیزی که ملت ما نیاز دارد اتحاد است و انسجام است و امنیت .که الحمدالله می بینید که برقرار هم هست ما تا زمانی که متحد باشیم همدل باشیم منسجم باشیم و در خط ولایت حرکت بکنیم مطمئن باشید در مقابل همه تهدیدهای اجانب استکبار جهانی که در گوشه های جهان علیه ما عنوان می شود ما پیروزیم چون ما موضعمان بر حق است و به دنبال پیشرفت کار خودمان بر مبنای حق و عدالت هستیم و مطمئن باشید که اگر این اتحاد و همدلی و انسجام وجود داشته باشد همانطور که در دفاع مقدس ثابت کردیم هر جایی که ما متحد بودیم و دستمان در دست هم بود موفق شدیم الان هم همینطور است و ما موفق می شویم.

واکنش مقامات جمهوری اسلامی ایران به تهدیدات و اقدامات آمریکا علیه ایران

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: