به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛ «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا که با سؤالات عجیب و غریب خود، جهان را به حیرت واداشته است، اینبار درباره موقعیت جغرافیایی انگلستان، نخست‌وزیر بریتانیا را به حیرت درآورد و از او پرسید: «انگلستان کجاست؟»

 روزنامه انگلیسی «دیلی میل» گزارش کرد، گرچه ترامپ به مدح و ستایش «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس پرداخت اما روابط رئیس‌جمهور گیج آمریکا با بریتانیا با مطرح کردن سؤال  وی مبنی بر اینکه «انگلستان در کجا قرار دارد؟»، یک حالت عجیب و غریب به خود گرفت.

این گزارش ادامه داد، ترامپ که قبل از بحث درباره بریتانیا دچار دردسر شده بود، پرسید: «چه اتفاقی برای انگلستان افتاده است؟» و مدعی شد که «آنها (انگلیسی‌ها) دیگر زیاد از انگلستان استفاده نمی‌کنند».

ترامپ در سخنرانی خود در پایان نشست «گروه 7» در «بیاریتز» فرانسه تصریح کرد که در حین دیدار با جانسون درباره جغرافیای انگلستان، سؤال کرده است. 

رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «من از بوریس پرسیدم: «انگلستان کجاست؟ چه بر سر انگلستان آمده است؟ آنها دیگر خیلی از آن استفاده نمی‌کنند».

دیلی میل ادامه داد، به هرحال، ترامپ تنها فردی نیست که با اصطلاحات همپوشانی در جدال هستند به طوریکه مردم آمریکا برخی اوقات در شرایطی، از واژه، «انگلستان» استفاده می‌کنند و این در حالی است که مردم انگلیس از چنین واژه‌ای استفاده نمی‌کنند.

با اینحال، ترامپ هیچ‌گونه شواهدی در راستای اثبات ادعای خود مبنی بر اینکه واژه «انگلستان» دیگر چندان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، ارائه نکرد.

بیش از دو سال از حضور «دونالد ترامپ» در کاخ سفید می‌گذرد و مشاهده رفتارها و اظهارات نامتعارف به امری متداول بدل شده است و در یکی از این اظهارات عجیب رئیس‌جمهور آمریکا در مراسمی برای رونمایی از طرح دولتش جهت مبارزه با بیماری‌های کلیوی، کلیه را بخشی از قلب توصیف کرد. 

رئیس‌جمهور آمریکا شنبه هفته جاری با جانسون برای اولین بار از زمانیکه بعنوان نخست‌وزیر انگلیس برگزیده شده است، در «بیاریتس» فرانسه دیدار کرد و از او بعنوان فرد مناسب برای رسیدگی به مسئله «برگزیت» یاد کرد. 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: