به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا به نقل از رویترز، نتانیاهو در گفت وگو با شبکه ۲۰ رژیم صهیونیستی اظهار کرد: طبیعتاً سیاست آمریکا توسط رئیس جمهوری ترامپ و وزیر امور خارجه ایالات متحده (مایک پمپئو) گرفته می شود، و من نمی خواهم به موضوع تغییر مسؤولان دولت آمریکا وارد شوم.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی که برکناری بولتون پیش از انتخابات کنست، ضربه محکمی به وی وارد کرده است، مدعی شد: من یقین دارم که شرایط هرگونه باشد، چه مذاکره ای در کار باشد و چه نباشد، رویکرد رئیس جمهوری ترامپ در خصوص ایران بسیار شدید است.

نتانیاهو در کنار بولتون، "محمد بن سلمان" ولیعهد عربستان و "محمد بن زاید" اعضای تیم "ب" را تشکیل می دادند  و بنا به گفته "محمد جواد ظریف" در صدد بودند آمریکا را به سوی درگیری با ایران سوق دهند.

"دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا سه‌شنبه شب در توئیتی برکناری بولتون را اعلام کرد.

شبکه تلویزیونی المیادین لبنان نیز گزارش داد، یک روز پس از برکناری بولتون، سه تن از دستیارانش شامل  "گرت مارکز"، "سارا تینسلی" و "کریستین ساموئل" از کاخ سفید رفتند.

اگرچه از چند مدت پیش، رسانه های آمریکایی بروز اختلافاتی میان رئیس جمهوری این کشور با برخی نزدیکان و مشاورانش را پیش بینی کرده بودند، اما بیشتر آن‌ها برکناری پومپئو وزیر امور خارجه کاخ سفید را محتمل‌تر می دانستند.

گفته می شود "چارلز کوپرمن" معاون بولتون اینک به عنوان سرپرست موقت شورای امنیت ملی انجام وظیفه می کند تا در هفته های آینده، ترامپ نامزدهای احتمالی اش که گفته می شود پنج نفر هستند را به عنوان مشاور احتمالی امنیت ملی کاخ سفید معرفی کند.

در هفته های گذشته، رسانه های آمریکایی از بروز اختلاف نظر شدید میان ترامپ و بولتون خبر می دادند. گفته می شود این دو، پیش از این نیز در زمینه سیاست های کاخ سفید در قبال ایران، کره شمالی و حتی ونزوئلا رویکردهای کاملاً متفاوتی داشتند.

ترامپ چهارشنبه شب وجود اختلاف شدید با مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید درخصوص کره شمالی و ونزوئلا را تأیید کرد و گفت: بولتون اشتباهات بزرگی را مرتکب شد و اظهارات او درباره مدل لیبی و شباهت "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی با قذافی باعث شد تا ما به عقب بازگردیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: