به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛ در واقع این خیال پردازی های ترامپ ناشی از فشاری است که در اثر شکست سیاست های وی در قبال ایران پس از خروج از توافق هسته ای متحمل شده است و از این رو حرجی بر وی نیست، بلکه این کشورهای حاشیه خلیج فارس و در راس آن عربستان هستند که سزاوار سرزنش هستند، کشورهایی که ترامپ عادت کرده همچون گاو شیرده آنها را دائما بدوشد و به هر بهانه ای آنها را سرکیسه کند، این کشورها بر اساس این خیال پردازی های ترامپ حساب باز کرده و نوع تعامل آنها با ایران بر اساس توهمات ترامپ است.

ارتش آمریکا که ترامپ مدعی آن است که قوی ترین ارتش در دنیاست و هر ساعتی بخواهد می تواند وارد هر کشوری بشود و ظرف چند دقیقه ایران را بمباران کند، طی دو دهه گذشته دوبار وارد جنگ شده است و در هر دو جنگ هم مفتضحانه شکست خورده است.

در عراق هزاران نفر از نظامیان این ارتش کشته شدند و سرافکنده از این کشور خارج شدند و در افغانستان نیز آمریکا پس از 18 سال مجبور به خارج کردن نظامیان از این کشور شد و امروز به این نتیجه رسیده است که با طالبان وارد مذاکره شود، طالبانی که یک روز آن را به عنوان یک گروه تروریستی به رسمیت می شناخت و به بهانه سرکوب آن وارد جنگ افغانستان شد.

حمله به تاسیسات نفتی آرامکو که منجربه کاهش تولید نفت عربستان تا حد یک دوم شد یک رسوایی بزرگ برای ارتش آمریکایی ترامپ به بار آورد از این حیث که 88 سامانه پاتریوت آمریکایی که گل سر سبد صنایع دفاعی آمریکا محسوب می شود به علاوه ده ها سامانه راداری و ناو آمریکا که در منطقه وجود دارد، هیچ کداوم نتوانستند پهپادها را رهگیری و مانع از حمله به آرامکو شوند.

سران آمریکا در تلاش برای سرپوش گذاشتن بر روی این رسوایی بزرگ، ایران را به دست داشتن در این حمله متهم کردند و با این توجیه که رادارهایشان همه به سمت یمن بوده است و پهپادهایی که تاسیسات آرامکو را بمباران کردند از سمت شمال عربستان آمده بودند سعی دارند که با فرافکنی رسوایی خود را سرپوش بگذارند.

این سران آمریکایی هیچ توجیهی برای ادعاهای پوچ و بی اساس خود ندارند، در وقع باید سوال کرد که اگر به راستی این پهپادها از سمت شمال آمده بودند چرا آنها را رهگیری نکرید؟ و یا اینکه هیچ سند و عکس و فیلمی از اینکه منشا حملات پهپادی از ایران بوده است ارائه نمی کنید؟ البته بیان این نکته هم خالی از ذکر نیست که همه سامانه های دفاعی پاتریوت آمریکا در شمال و شمال شرق عربستان مستقر است تا طبق ادعای سعودی- آمریکایی برای دفاع در مقابل تهدیدات ایران آماده باشد.

اصابت دقیق موشک های یمنی و ناتوانی تکنولوژی آمریکا برای مقابله با این موشک ها مسئله ای است که نظر سران سیاسی و نظامی در آمریکا را به خود جلب کرده است.

پس از رسوایی بزرگی که حمله به آرامکو برای آمریکا داشت با اتخاذ دو گام توسط ترامپ که نشان از حجم وسیع بی منطقی و منش هذیان گونه وی داشت، یکی تحریم های جدید علیه بانک مرکزی ایران که پیشتر و از اساس تحریم شده است و دیگری پرداخت 500میلیارد دلار توسط بن سلمان به ترامپ که نشان از اصرار شدید ترامپ برای دوشیدن عربستان دارد و از هیچ فرصتی در این مورد فروگذار نمی کند.

در مقابل آمریکا از اعزام نیرو و سیستم دفاع موشکی به عربستان سعودی و امارات خبر داده است. این اقدام آمریکا در پی حملات به بزرگترین تاسیسات نفتی عربستان صورت می گیرد، این اقدام آمریکا تنها دستاویزی است برای اینکه عربستان را اقناع کند در برابر پولهای پرداختی آمریکا خدمات "قابل توجهی" به ریاض ارائه می کند و این در حالی است که ارسال نظامی آمریکا به عربستان و امارات، اقدامی "دفاعی" توصیف شده است. اگر اندکی دقیق تر بنگریم در توصیف دفاعی برای این اقدام آمریکا برای این بود که حساسیت ایران برانگیخته نشود.

گفته می شود که ترامپ وارد جنگ نخواهد شد چراکه انتخابات ریاست جمهوری را پیش روی خود دارد و اکثریت آمریکایی ها با این جنگ مخالف هستند، همچنین گفته می شود که جنگ منجر به بالا رفتن قیمت نفت می شود و ترامپ از این می ترسد، برخی نیز می گویند که ترامپ وارد جنگ با ایران نمی شود چرا که از امنیت اسرائیل هراس دارد و جهان با این جنگ مخالف است، در این زمینه گمانه زنی ها و گفته ها بسیار است اما دلیل اصلی این که ترامپ علیه ایران جنگی را آغاز نمی کند این است که آمریکا توانایی جنگ علیه ایران را ندارد و دریای سرخ، دریای مدیترانه، اقیانوس هند همه و همه میدان پاسخگویی ایران به هرگونه حمله آمریکا خواهند بود که طبیعت منطقه را تغییر خواهد داد.

منبع:العالم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: