به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛ در ادامه ولخرجی‌های نجومی سعودیها، 'ترکی آل شیخ' رییس سازمان تفریح عربستان در مراسمی مجسمه‌ای از طلای خالص به شاهزاده و شاعر سعودی 'بدر بن عبدالمحسن' تقدیم کرد.

پیش از این نیز محمدبن سلمان شاهزاده و ولیعهد سعودی که در سال ۲۰۱۷ با پرداخت ۴۵۰ میلیون دلار یکی از شاهکار‌های داوینچی را خریده بود، گفته شده است که این بار نیز قصد دارد یک اثر هنری دیگر را به قیمتی حتی بالاتر از این خریداری کند.

هدیه خبرسازی که به شاعر مجیزگوی سعودی اهدا شد! + عکس

این در حالی است که ساکنان برخی از مناطق قدیمی ریاض در فقر و ناامنی بسر می‌برند و فقر مطلق در بسیاری دیگر از مناطق عربستان هم دیده می‌شود.

میلیون‌ها فقیر در بسیاری از مناطق عربستان به خصوص در مناطق حاشیه نشین گسترده شده که از اهمال و بی توجهی دولت به آن‌ها رنج می‌برند.

در گزارش‌های غیر رسمی، میزان فقر در عربستان سعودی بین ۱۵ تا ۲۵ درصد تخمین زده شده است. واشنگتن پست در گزارش قبلی خود با اشاره به اینکه بین ۲ تا ۴ میلیون سعودی با درآمد ماهانه کمتر از ۵۳۰ دلار (یعنی روزی ۱۷ دلار) سپری می‌کنند اعلام کرد بیکاری و فقر در حال افزایش است و دولت میزان فقر را پنهان می‌کند.

منبع: العالم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: