به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛ محسن پویان، اظهار کرد: دمنوش زنجبیل و زردچوبه، یک دمنوش زمستانی خوشمزه نه تنها شکفت‌انگیز است؛ بلکه می‌تواند سیستم ایمنی بدن را در طول فصل زمستان و سرما تقویت کند.

وی ادامه داد: با اضافه کردن کمی عسل و لیموترش به این دمنوش می‌توان از آن برای تسکین درد معده نیز استفاده کرد.

این پژوهشگر اظهار کرد: دمنوش اسطوخودوس؛ آرامش‌بخش و ضدعفونی‌کننده است که با استرس، اضطراب و افسردگی مقابله می‌کند و برای تسکین درد‌های میگرنی نیز مفید است.

پویان ادامه داد: دمنوش گزنه و دارچین، یک چای تند زمستانی است که حاوی آهن و ویتامین c فراوان است که در صورت ترکیب شدن به راحتی جذب بدن می‌شود.

وی افزود: چای سیاه و گل محمدی، نه تنها آسان بوده بلکه دارای عطر و طعم فوق العاده‌ای نیز است که شیرینی آن کاملاً طبیعی بوده و خوراک روز‌های سرد زمستان است.

مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: دمنوش نعناع، رازیانه و زنجبیل، یک دمنوش معطر بوده و یکی از بهترین دمنوش‌های زمستانی برای رفع درد و نفخ‌های شکمی است.

پویان یادآور شد: بادرنجبویه، یک گیاه درمانگر و معطر برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مفید بوده و درمان‌کننده سرماخوردگی و آنفلوانزا است و نقش مؤثری در درمان سرفه‌های شدید و مشکلات تنفسی دارد.

منبع: ایسنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: