به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛ سفر کوتاه ترامپ به هند از جهات مختلف قابل ارزیابی است، اینکه تا چه اندازه ادعا‌ها برای ایجاد صلح در جنوب آسیا نتیجه بخش بود یا چه اندازه تمایل دارد در کشمیر صلح برقرار شود. نتایج سفر وی که بزرگترین آن امضا قرارداد ۳ میلیارد دلاری فروش سلاح به هند بود نشان می‌دهد که صلح و امنیت تنها بهانه‌ای بوده تا رئیس جمهور آمریکا برای اسلحه‌های مرگبار بازاریابی کند.

چرا ترامپ هند را به عنوان مقصد سفر انتخاب کرد و چرا این بازه زمانی را انتخاب کرد؟ سوالی که شاید کارشناسان بتوانند با توجه به حوادث داخلی هند آن را بهتر تحلیل کنند از زمان پیروزی حزب بی جی پی در انتخابات اخیر هند (۹ ماه پیش) کشور هزار ادیان آبستن حوداث مختلفی بوده که تمام آن‌ها به وضوح امنیت مسلمانان را نشانه رفته است.

مودی ابتدا خودمختاری کشمیر را لغو کرد و اینک حدود ۲۱۰ روز است مسلمانان مظلوم این منطقه در حبس خانگی به سر می‌برند و به دلیل قطع شدن سرویس اینترنت با دنیای خارج ارتباطی ندارند! در قدم بعد دولت حزب بی جی پی که بسیار آن را نماینده گروه افراط گرای هندوی آر اس اس می‌دانند مدعی شد تاریخی‌ترین پرونده قضایی هند را به نتیجه رسانده و مسجد ۶۰۰ ساله بابری را به عنوان زادگاه خدای رام تقدیم هندو‌ها کرد. مسلمانان از مسجد نیز اخراج شدند تا زمین مسجد با خاک یکسان شود.

اقدام دولت هند علیه مسلمانان به اینجا ختم نشد دهلی نو در اقدام دیگر که بعد‌ها به نام قانون بازنگری تابعیت مشهور شد ابتدا ۲ میلیون نفر را که اکثر آن‌ها مسلمان بودند سلب تابعیت کرد و سپس قانون تصویب کرد که طبق آن غیر هندی‌ها به شرط مسلمان نبودن می‌توانند تابعیت هندی دریافت کنند.

ویروسی کشنده‌تر از کرونا +تصاویر و فیلم

همه این اقدامات که در بازه‌ای حدود ۵ ماهه رخ داد خشم مسلمانان هند را برانگیخت و تمام آن‌ها اعم از زن و مرد، پیر و جوان و سنی و شیعه را به خیابان‌ها کشاند تا علیه تبعیض مذهبی که دولت هند آن را دنبال می‌کند شعار دهند و خواهان احقاق حق خود شوند.

ویروسی کشنده‌تر از کرونا +تصاویر و فیلم

دهلی نو ابتدا گمان می‌کرد که موج اعتراضات زودگذر است و تاثیری بر آینده سیاسی کشور نخواهد داشت، ولی حدود ۶۰ روز است خیابان‌های این شهر صحنه تظاهرات گسترده و به خصوص شعار‌های ضد تبعیض مذهبی است. مسلمانان خواستار لغو قانون تبعیض مذهبی هستند.

حال دلیل انتخاب زمان و مقصد سفر ترامپ که بار‌ها اسلام را دینی تروریسم پرور خوانده و نقشی مهم در اسلام هراسی دارد آشکارتر می‌شود، او در بیان حامی آزادی اندیشه انسان است، ولی در عمل باز هم به دولت هند سلاح می‌فروشد تا ابایی از کشتن مسلمانان نداشته باشد.

ورود ترامپ و تشدید فاجعه‌ای خطرناکتر از کرونا

ویروس کرونا که این روز‌ها نقل محافل خبری است تنها برای افرادی خطرناک است که ایمنی بدن آن‌ها ضعیف باشد و کمتر توان گرفتن گریبان جوانان را دارد، ولی ترامپ که وارد هند شد جوانان مسلمان هدف قرار گرفتند.

ویروسی کشنده‌تر از کرونا +تصاویر و فیلم

۴۸ ساعت پیش از ورود رئیس جمهور آمریکا دولت هند برای اولین بار تلاش کرد با مذاکره اعتصاب‌ها را خاتمه دهد، ولی موفق نشد مسلمانان که می‌دیدند ورود رئیس جمهور آمریکا اهرم فشاری است بر دولت هند که با نادیده گرفتن فقر عمومی مردم مبالغ هنگفتی صرف استقبال از رئیس جمهور آمریکا کرده است با به دست گرفتن پلاکارد‌هایی در مخالفت سفر ترامپ و تصویب قانون تبعیض مذهبی به خیابان‌ها آمدند. شهر شلوع شد و شعار‌های ضد آمریکایی و حکومت هند از هر سو شنیده می‌شد.

ویروسی کشنده‌تر از کرونا +تصاویر و فیلم

پلیس، اما تنها نبود هندو‌های متعصب نیز با به دست گرفتن شمشیر و چماق به خیابان‌ها آمدند و در مقابل مسلمانان بی دفاع صف آرایی کردند. در کمتر از چند ساعت جوی خون در خیابان‌های دهلی نو به راه افتاد. ده‌ها مسجد و خانه و مدرسه به آتش کشیده شدند. هندو‌های افراط طلب که فرصت را مناسب می‌دیدند به مناره‌های مسجد نیز رحم نکردند و از آسمان زمین گلوله بر سر مسلمانان ریختند.

ویروسی کشنده‌تر از کرونا +تصاویر و فیلم

ویروسی کشنده‌تر از کرونا +تصاویر و فیلم

خیابان‌ها پر شد از جنازه‌های مسلمانان معترض آمار‌های دولتی می‌گویند ۲۰ کشته و ۱۹۰ زخمی طی حدود ۵ ساعت! ولی آمار‌های غیررسمی خبر از فاجعه‌ای انسانی می‌دهد کشته شدن بیش از ۵۰ نفر و زخمی شدن حدود هزار نفر.

ویروسی کشنده‌تر از کرونا +تصاویر و فیلم

گانگستر آمریکایی، اما لبخند به لب دارد و در دیدار خود با مودی می‌گوید: برخورد با مسلمانان یک موضوع داخلی برای هند است که ما در آن دخالت نمی‌کنیم! مسلمانان باید با دولت هند همراه باشند.

مودی نیز در توئیتی منتشر می‌کند تا باز هم ژست جنتلمنی گرفته باشد: برادران و خواهرانم از خشونت پرهیز کنید!

صدای ناله مصدومان و مجروحان از تخت بیمارستان‌ها بلند است و شیون فرزندان یتیم از گوشه‌های خانه‌های آتش گرفته شده.

رسانه‌ها هم می‌گویند کرونا خطرناک است و برای عدم ابتلا به آن باید مرتب دست‌ها را با آب و صابون شست.........

منبع:تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: