به گزارش گروه روی خط رسانه‌های خبرگزاری برنا؛ زنی در شهر نانسی در شرق فرانسه به نزدیک‌ترین داروخانه محل رفته و با گفتن رمزواژه «ماسک ۱۹» به متصدی داروخانه فهماند که قربانی خشونت خانگی به دست همسرش شده است.

متصدی داروخانه که این رمز را می‌شناخت، موضوع را به پلیس خبر داد و مأموران پس از دقایقی، با مراجعه به منزل آن زن، همسرش را بازداشت کردند.

این زن اهل نانسی نخستین کسی بود که از این شیوه توصیه شده در فرانسه برای گزارش دادن خشونت خانگی به پلیس در دوران قرنطینه عمومی استفاده می‌کرد، اما این روش پیش از فرانسه در کشور‌های دیگر از جمله اسپانیا نیز کاربرد یافته بود.

داروخانه از معدود جا‌هایی است که شهروندان در کشور‌های قرنطینه شده اروپا اجازه دارند برای رفتن به آنجا از خانه خارج شوند.

پلیس و نهاد‌های مدافع حقوق مدنی در فرانسه پیش از آغاز قرنطینه نسبت به بالا رفتن آمار خشونت خانگی در دوران قرنطینه هشدار داده و گفته بودند افراد قربانی این گونه خشونت به دلیل ممنوعیت خروج با مشکل مضاعفی روبرو می‌شوند.

به گفته کریستف کاستنر، وزیر کشور فرانسه آمار موارد خشونت خانگی در قرنطینه تنها در پاریس تا کنون ۳۶ درصد رشد داشته است. دولت فرانسه اعلام کرده که برای نگهداری از افراد قربانی این گونه خشونت‌ها، باید هزینه‌ای در حدود ۲۰ هزار شب اقامت در هتل در سراسر کشور بپردازد.

منبع: تابناک

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: