قبل از مراجعه به بیمارستان دامپزشکی به این نکات توجه کنید!

امروزه حیوانات خانگی یکی از اعضا مهم خانواده ها به حساب می آیند و صاحبان آن ها برایشان اهمیت فراوانی قائل هستند به همین دلیل برای دریافت خدماتی مانند ویزیت و بررسی سلامت، جراحی و عقیم سازی، پانسیون و بستری، انجام آزمایش و ... به دنبال بهترین مراکز برای انجام این خدمات هستند.

 

 

در حال حاضر مراکز مختلفی در تهران وجود دارند که برخی خدمات مربوط به سلامتی حیوانات خانگی را ارائه می دهند. در ادامه به چند نکته کاربردی اشاره می کنیم که قبل از مراجعه به کلینیک دامپزشکی به آن ها توجه کنید.

مراکز شبانه روزی

استفاده از بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی می تواند، خیالتان را تا حد قابل توجه ای از بابت سلامتی حیوان دلبندتان راحت کند زیرا این مراکز به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی بوده و در هر زمان از شبانه روز که مشکلی گریبان گیر حیوانتان شود، می‌ توانند به سرعت پاسخگو باشند.

در حال حاضر دامپزشکی دکتر تقی پور و اسنپ دکتر گزینه های مناسبی برای دریافت مشاوره شبانه روزی هستند.

تمامی خدمات در یک مجموعه

یکی از مواردی که می تواند باعث ساده تر شدن فرآیند درمان بیماری حیوان دلبندتان باشد، دسترسی ساده به تمامی خدمات مورد نیاز است. معمولا کلینیک های دامپزشکی تمامی امکانات برای بررسی و درمان حیوان را ندارند به همین دلیل قبل از اقدام برای درمان بیماری و یا ویزیت حیوان، به این نکته توجه کنید که بیمارستان دامپزشکی مورد نظر، تمامی تجهیزات و امکانات لازم را برای ارائه خدمات بهتر، در اختیار داشته باشد.

رعایت بهداشت و استریل بودن محیط

رعایت بهداشت و استریل بودن محیط بیمارستان دامپزشکی، تاثیر مستقیمی در سلامت حیوانات دارد به همین دلیل قبل از این که حیوان خانگی تان را برای ویزیت به محیط بیمارستان ببرید، خودتان وارد آن مرکز شوید تا از استریل بودن مجموعه اطمینان حاصل فرمایید.

تخصص پرسنل

 

 

یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه کنید، تخصص پرسنل کلینیک دامپزشکی مدنظر است. در واقع هر دکتری در حوزه خاصی تخصص دارد و به همین دلیل قبل از مراجعه باید مطمئن شوید که آیا مرکز مورد نظر متخصصی برای حیوان خانگی شما دارد یا خیر.

امکانات و تجهیزات مهم است

یکی از مهم ترین نکاتی که باعث می شود تا سلامت حیوانات تا حد قابل توجه ای تضمین شود، استفاده از تجهیزات و امکانات مدرن در بیمارستان دامپزشکی است.

در واقع مراکزی که برای تشخیص بیماری از تجهیزات مدرن و به روز استفاده می کنند، می توانند با سرعت بالا و به صورت دقیق، بیماری و مشکل حیوان را بررسی کنند و سپس بر اساس شرایط آن، بهترین اقدامات را انجام دهند.

عکس و فیلم

گاهی اوقات برای نگه داری حیوانتان نیاز دارید تا از پانسیون ها کمک بگیرید، زمان انتخاب پانسیون به این نکته توجه داشته باشید که شاید در بسیاری از مواقع امکان مراجعه حضوری و بازدید از حیوان برایتان امکان پذیر نباشد. در این صورت پانسیون مدنظر باید این قابلیت را داشته باشد تا به صورت آنلاین شما را از حال و روز حیوانتان آگاه کرده و یا از شرایط نگه داری حیوان دلبندتان عکس و فیلم با کیفیت برایتان ارسال نمایند.

شرایط پذیرش

یکی از مواردی که در زمان پذیرش حیوان باید به آن توجه کرد این است که آیا بیمارستان دامپزشکی برای پذیرش شناسنامه را رویت می کند یا خیر؟

تصور کنید قرار است حیوانتان را برای چند روزی به پانسیون بسپارید، اگر پذیرش با شناسنامه حیوان انجام شود یعنی نسبت به تزریق واکسن و موارد این چنینی حساسیت داشته و محیط پانسیون به طبع عاری از بیماری است، اگر پانسیونی بدون رویت شناسنامه و اطمینان از سلامت حیوان، آن را پذیرش نماید باید کمی نسبت به آلوده بودن محیط و سرایت بیماری به حیوان خود نگران باشید.

پاسخگویی سریع و کاربردی

شاید این مشکل برای شما هم به وجود آمده باشد که در نیمه های شب، حال حیوان دلبندتان بد شده و به سرعت باید به یک کلینیک یا بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی مراجعه کنید. در این موارد ضروری، زمان اهمیت فراوانی دارد و در صورت به وجود آمدن مشکل برای حیوان باید به سرعت اقدامات لازم انجام شود.

اما در زمان بحرانی ممکن است که تصمیم گیری درست برای صاحبان حیوانات خانگی کمی سخت باشد به همین دلیل بهتر است موارد ذکر شده را بررسی کرده و یا با یک بیمارستان شبانه روزی تماس گرفته و از مشاوره کارشناسان بهره مند شوید تا بهترین بیمارستان دامپزشکی را برای حیوان دلبندتان انتخاب نمایید.

محتوای این مطلب تبلیغاتی است و توسط سفارش‌دهنده، تهیه و تنظیم شده است

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار رپورتاژ

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار رپورتاژ

    اخبار برگزیده