استعلام قیمت خودرو کارکرده از کجا؟

استعلام قیمت خودرو کارکرده از کجا؟

ماشین من چند می‌ارزد؟ آیا می‌توانم آن را بیشتر از قیمتی که خریده‌ام بفروشم یا نه؟ چطور ماشین را برای فروش بگذارم که دلال‌ها سرم کلاه نگذارند و مبلغ واقعی ماشین به دست خودم برسد؟

ماشین من چند می‌ارزد؟ آیا می‌توانم آن را بیشتر از قیمتی که خریده‌ام بفروشم یا نه؟ چطور ماشین را برای فروش بگذارم که دلال‌ها سرم کلاه نگذارند و مبلغ واقعی ماشین به دست خودم برسد؟ هزاران سوال مشابه موارد گفته شده برای فروشندگان خودروهای نو و دست دوم پیش می‌آید. گاهی مواقع فروشنده فقط ماشین را برای کارهای روزمره خودش خریده و کارکرد ماشین و سلامتی آن با یک خودرو صفر کمپانی تفاوت زیادی ندارد. این فروشندگان بهترین طعمه برای دلال‌های فعال در بازار خودرو هستند. چون همه خریداران به دنبال استعلام قیمت خودرو کارکرده و خریدن ماشین‌های دست دوم سالم کم کارکرد هستند؛ بنابراین دلال می‌تواند ماشین را با ضمانت سلامتی به بالاترین قیمت به این گروه بفروشد. تکلیف خریدار و فروشنده هم این میان مشخص است. خریدار ماشین را گران‌تر از قیمت واقعی آن خریده و فروشنده با فروختن ماشین خودش زیر قیمت بازار دچار ضرر و زیاد هنگفتی شده است.

استعلام قیمت خودرو به صورت آنلاین

برای اینکه بتوانید از حیله و مکر دلال‌ها در امان بمانید و ماشین خودتان را به قیمت بفروشید یا قیمت روز خودروهای کارکرده را در بیاورید، به یک وب سایت معتبر نیاز دارید. وب‌سایتی که توانایی قیمت‌گذاری روی ماشین‌های نو و دست دوم را با بررسی فاکتورهای مختلف را داشته باشد و دقیق‌ترین بازه قیمتی را در اختیار خریداران قرار دهد.

 سایت خودرو 45 در این مسیر کنار شماست تا بتوانید استعلام قیمت ماشین‌های کارکرده داخلی و خارجی را بررسی کنید و به راحتی خرید و فروش ماشین دست دوم را به سرانجام برسانید.

استعلام قیمت خودرو کارکرده بر اساس برند آن

Screenshot_20221001_155540

قیمت ماشین ایرانی کارکرده با ماشین خارجی تفاوت زیادی دارد. به عنوان مثال قیمت یک پژو 405 کارکرده در بازار امروز حدود 190 میلیون تومان است، در صورتی که برای خرید یک کیا اپتیما باید حدود یک میلیارد و 500 میلیون تومان بپردازید؛ بنابراین ارزش‌گذاری هر ماشین کارکرده بر اساس برندی که دارد با نمونه دیگر متفاوت است. به همین خاطر توصیه می‌شود وب سایت را برای استعلام قیمت خودرو کارکرده انتخاب کنید که از مدل‌های متنوع خودروهای داخلی و خارجی پشتیبانی می‌کند. با این روش به راحتی می‌توانید ماشین دلخواهتان را انتخاب کرده و قیمت روز آن را پیدا کنید.

استعلام مبلغ ماشین بر اساس مدل

خودروسازی‌های مختلف برای تولید محصولاتشان قدم به قدم پیش رفته‌اند. همین موضوع هم باعث شده که هر ماشین در مدل‌های متنوعی ساخته و روانه بازار شده باشد. به عنوان مثال پراید که یکی از قیمت مناسب‌ترین خودروهای ایرانی است در مدل‌های مختلف پراید 111، پراید 131، پراید 151 و... تولید شده است. هرکدام از این مدل‌ها قیمت خاص خودشان را دارند. برای ماشین‌های خارجی هم این قانون نام‌گذاری وجود دارد. به عنوان مثال می‌توانید کلیه محصولات کیا را بر اساس مدل آن مثلاً کیا اپتمیا، کیا اسپورتیج، کیا سورنتو و... بررسی کنید. با کمک این ویژگی استعلام قیمت خودرو کارکرده برایتان یک قدم دیگر ساده‌تر خواهد شد.

قیمت‌گذاری ماشین بر اساس سال ساخت

ماشین یک محصول فیزیکی است و نمی‌توان انتظار داشت که تعداد سال‌های کارکرد آن روی سلامتی‌اش تاثیری نداشته باشد. هر چه ماشین بیشتر عمر کرده باشد، قطعات آن بیشتر مستهلک می‌شوند و نیاز به تعویض آن‌ها بیشتر خواهد شد؛ بنابراین وقتی استعلام قیمت خودرو کارکرده را می‌گیرید، باید سالی که ساخته‌شده را وارد کنید تا ارزش واقعی آن مشخص شود.

استعلام قیمت خودرو دست دوم بر اساس کارکرد

Screenshot_20221001_155532

ماشین چقدر کارکرده است؟ این جمله را همه کسانی که می‌خواهند ماشینی را بخرند یا بفروشند مطرح می‌کنند. ماشین‌هایی که همیشه خواب هستند و زیر 10 هزار تا کارکرده‌اند،  به عنوان یک خودروی سالم شناخته می‌شوند. چون وقتی ماشین زیاد راه نرفته باشد، احتمال تصادف آن کمتر است و قطعاتی مانند موتور و به خاطر تحمل فشار کمتر، دیرتر مستهلک می‌شوند؛ اما برای ماشین‌هایی که بالا 100 هزار تا کار کردهاند داستان متفاوت است. این خودروها سفرهای درون‌شهری و برون‌شهری زیادی را تجربه کرده‌اند، به همین خاطر است که موقع قیمت‌گذاری آن‌ها باید دقت بیشتری داشته باشید. چون هر چقدر ماشین در خیابان باشد، احتمال تصادف آن هم بیشتر می‌شود. پس ماشین‌های کارکرده حتی ممکن است در تصادف‌های سنگین حضور داشته باشند و به خاطر آسیب‌هایی که به بدنه آن‌ها وارد شده، صدمات جدی دیده باشند.

تاثیر رنگ در قیمت ماشین کارکرده

ماشینی که برای خرید یا فروش در نظر دارید چه رنگی است؟ آیا 206 سفید دوست دارید یا اینکه فقط روی خرید 206 خاکستری یا آلبالویی فکر می‌کنید؟ رنگی که برای ماشین در نظر گرفته شده هم یک عامل تعیین‌کننده در استعلام قیمت خودرو کارکرده است. اگر ماشین سفید باشد و افراد زیادی برای خرید آن صف نکشیده باشند یک قیمت دارد. برای خودروهایی که به رنگ‌های معروف رنگ‌آمیزی شده‌اند و خریداران آن ماشین را فقط با آن رنگ می‌شناسند هم یک قیمت داریم؛ اما ماشین‌هایی که به رنگ‌های سفارشی خریدار رنگ‌آمیزی شده‌اند داستان متفاوتی برایشان وجود دارد. به عنوان مثال، یک خریدار ممکن است دلش سمند نارنجی یا زرشکی بخواهد. درست است که کارخانه این رنگ سفارشی را می‌فروشد، اما موقع خرید نقشی که رنگ ماشین روی کم یا زیاد شدن قیمت آن دارد را باید قبل از این سفارش در نظر بگیرید.

نقش وضعیت بدنه در قیمت‌گذاری

مگر می‌شود ماشین دست دوم را بدون وارسی بدنه آن خرید؟ برای اینکه ماشینتان را در خودرو 45 بفروشید، لازم است که ماشین به لحاظ بدنی بررسی شود و بدون رنگ یا تصادفی بودن خودرو مشخص شود. در این مرحله کارشناسان میزان رنگ‌شدگی بدنه را مشخص می‌کنند و در صورتی که ماشین تصادفی باشد، باید وضعیت تعویض بخش‌های مختلف آن مانند درب و گلگیرها هم مورد ارزیابی قرار بگیرد. هر چقدر ارزیابی این مرحله دقیق‌تر باشد، بهتر می‌توان روی ماشین قیمت گذاشت.

و در انتها...

اگر همین حالا قصد فروش ماشین دست‌دومتان را دارید، یا اینکه فقط می‌خواهید قیمت خودروی خودتان را بررسی کنید و ارزش روز آن را بدانید، در خودرو 45 این امکان برایتان فراهم شده است. بخش‌های تعیین شده را بررسی کرده و قیمت واقعی ماشینی که می‌خواهید بفروشید را به سادگی مشخص کنید.

محتوای این مطلب تبلیغاتی است و توسط سفارش‌دهنده، تهیه و تنظیم شده است

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 1 رای موافق و 0 رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار رپورتاژ

    اخبار برگزیده