نکاتی درباره انتخاب رنگ مبلمان و میز اداری

نکاتی درباره انتخاب رنگ مبلمان و میز اداری

رنگ یکی از فاکتورهای موثر در انتخاب مبلمان و میز اداری است.

رنگ یکی از فاکتورهای موثر در انتخاب مبلمان و میز اداری است. هیچ یک از ما نمی توانیم تأثیر رنگ را در روحیات خود انکار کنیم. به همین خاطر است که توصیه می شود پیش از خرید مبلمان اداری، اطلاعات کافی درباره روانشناسی رنگ ها بدست آورید. با ما همراه باشید تا با نکاتی درباره انتخاب رنگ مبلمان و میز اداری آشنا شوید.

اهمیت رنگ مبلمان و میز اداری

انتخاب رنگ جذاب ترین بخش خرید مبلمان اداری است. اما اگر اطلاعات کافی درباره هارمونی رنگ مناسب برای مبلمان اداری نداشته باشید، اینکار به اقدامی چالش برانگیز تبدیل می شود. شاید در انتخاب مبلمان اداری رنگ آنان را جزو آخرین اولویت ها قرار دهید. اما بد نیست بدانید قدرت رنگ به قدریست که می تواند تأثیری عمیق بر بهری وری شرکت، روحیه کارمندان و ذهنیت مشتریان بگذارد.

از آنجایی که مبلمان های اداری بخش گسترده از فضای کاری را اشغال می کنند، رنگ آن ها به رنگ غالب محیط تبدیل می شود. این مسئله تأثیر رنگ مبلمان اداری را در دکوراسیون فضاهای اداری و اعتبار بخشی شرکت ها دوچندان کرده است.

به همین خاطر است که اغلب شرکت های معتبر از یک رنگ سازمانی برای بخش های مختلف فضا و همچنین مبلمان اداری خود استفاده می کنند. چرا که انجام اینکار موجب هم پوشانی رنگ مبلمان با رنگ محیط شده و اعتبار خاصی به تجارت و کسب و کار آنان می بخشد.

شاید باور نکنید اما انتخاب رنگ مناسب می تواند بر روحیات کارمندان شما و سطح روابط آنان تأثیر بگذارد. اگر احساس می کنید کارمندان شما زودتر از زمان موعد خسته می شوند و یا ارتباط موثری با محیط کاری برقرار نمی کنند، بد نیست به هارمونی رنگ محیط توجه داشته باشید. شما نمی توانید در محیطی که با رنگ های خنثی و بی روح احاطه شده، انتظار روابط گرم و صمیمی داشته باشید. 

Screenshot_20221001_160729

چند نکته مهم برای انتخاب رنگ میز و مبلمان اداری

با اهمیت رنگ در دکوراسیون اداری و روحیات کارمندان آشنا شدید. اما اینکار نمی تواند شما را در انتخاب یک رنگ مناسب راهنمایی کند. برای اینکه بتوانید از چالش انتخاب رنگ به سلامت عبور کنید، لازم است به چند نکته مهم توجه داشته باشید. رعایت این نکات بهترین نتایج را در انتخاب رنگ مبلمان اداری ایجاد می کند.

۱.انتخاب رنگ در تناسب با نوع کسب و کار

اولین نکته ای که در انتخاب رنگ مبلمان اداری می بایست مورد توجه قرار بگیرد، نوع کسب و کار شماست. در کسب و کارهای رسمی همچون دفاتر وکالت، انتخاب رنگ های خنثی و روشن بهترین گزینه برای تلطیف روحیات موکلین است. با انجام اینکار می توانید حس خشونت و نارضایتی را در موکلین خود کاهش دهید.

این در حالیست که در دفاتری که در حوزه های فناورین های نوین و خلاقانه فعالیت می کنند، انتخاب رنگ های فانتزی، شاد و زنده کمک شایانی به بهبود عملکرد مغز می گذارد. استفاده از پالت رنگی خنثی و بی روح موجب خستگی زودرس و غیر فعال شدن قوه تخیل کارمندان می شود.

این دو یک مثال ساده برای انتخاب رنگ بودند. اما در یک نگاه کلی می توان گفت، رنگ مبلمان اداری را می بایست در تناسب با روحیات کارمندان و مشتریان خود انتخاب کنید. این رنگ می بایست نیاز مشتریان شما را در هنگام مراجعه به شرکت برطرف کند. همچنین به حفظ روحیات کارمندان و بهبود عملکرد آنان بینجامد.

Screenshot_20221001_160750

۲.هماهنگی میان رنگ ها

انتخاب رنگ اگرچه مهم است، اما ترکیب متعادل رنگ ها موثرتر است. در صورتی که رنگ میز اداری و صندلی های شما همخوانی نداشته باشند، فضای پیرامونتان آشفته و ناهماهنگ جلوه می کند. برای جلوگیری از بروز این اتفاق لازم است رنگ میز خود را در تناسب با صندلی انتخاب کنید.

در خرید میز اداری جدید با انواع سبک های کلاسیک و مدرن روبرو می شوید. تولید کننده میز اداری کلاسیک از متریال منبت کاری شده چوب برای ساخت میز اداری خاص و مجلل استفاده می کند. اینکار موجب شده تا میزهای اداری کلاسیک به یک عنصر تزئینی و فاخر تبدیل شده و بر ذهن مشتری و بیننده تأثیر مثبتی بگذارند.

شاید تصور می کنید محدودیت بسیاری در انتخاب رنگ میز اداری وجود دارد. اما اینطور نیست. امروزه میزهای اداری مدرن در رنگ های مختلف طراحی شده و به خوبی با صندلی و سایر تجهیزات اداری هماهنگ می شوند. حتی میزهای کلاسیک و چوبی نیز تنوع قابل توجهی در رنگ چوب و سایر یراق آلات دارند. شما می توانید با مراجعه به سایت فرامین، انواع میزهای اداری را در رنگبندی مختلف ببینید. 

برای ایجاد یک هارمونی رنگ متعادل میان میز و صندلی اداری لازم نیست آن ها را دقیقاً از یک رنگ انتخاب کنید. شما می توانید یک تونالیته رنگی از رنگ های شاد و یا گرم ایجاد کنید. همچنین رنگ های مکمل را در کنار هم بنشانید تا یک ترکیب زیبا در مبلمان اداری بسازید.

Screenshot_20221001_160750

۳.توجه به روحیات رنگ ها

هر رنگ انرژی و روحیه مخصوص به خود را دارد. این را با نگاه و بررسی رنگ ها متوجه می شوید. رنگ های تیره همچون مشکی اگرچه به خوبی حس قدرت را القا می کند، اما تأثیری منفی بر روحیات کارمندان گذاشته و حس ناامنی را در آنان تقویت می کند.

رنگ قرمز نیز با وجود گرم بودن و افزایش حس صمیمیت در فضا، موجب برانگیختگی روانی کارمندان می شود. زرد نیز علیرغم انرژی فراوان، کمی کسل کننده به نظر می رسد. اما تمام این ها زمانی رخ می دهد که از یک رنگ واحد به طور افراطی استفاده کنید.

تزریق یک رنگ مشخص در مبلمان های اداری، نه تنها کمکی به همخوانی محیط نمی کند، بلکه به مرور موجب خستگی ذهن و چشم می شود. این در حالیست که ترکیب متعادل زرد، قرمز و یا مشکی می تواند همزمان چند حس خوب و مثبت را القا کند. برای مثال استفاده متعادل رنگ سبز در بخش هایی از مبلمان اداری، موجب درخشش محیط شده و به نقطه قوت فضا تبدیل می شود. 

در این زمینه بد نیست بدانید که برخی رنگ ها از قدرت عجیبی در بزرگنمایی و یا کوچکنمایی فضا برخوردارند. استفاده از رنگ های روشن در محیط های کوچک ذهن بیننده را در تخمین فضا به اشتباه می اندازد. رنگ های تیره و گرم نیز موجب کوچک دیده شدن فضاهای اداری می شوند. از این رو توصیه می شود در زمان خرید مبلمان اداری، ابعاد محیط را نیز در انتخاب رنگ دخیل کنید.

سخن پایانی

انتخاب رنگ مبلمان اداری اگرچه چالش برانگیز است، اما بسیار جذاب است. تنها در حالتی که پیش از خرید یک برنامه کامل برای انتخاب رنگ داشته باشید. خرید بداهه و بدون برنامه ریزی مبلمان اداری، در اغلب مواقع نتایج موفقی به جای نمی گذارد. از این رو توصیه می شود پیش از خرید مبلمان اداری رنگ آن را در تناسب با نوع کسب و کار، روحیات کارمندان و مشتریان و همچنین ابعاد فضا، انتخاب کنید.

محتوای این مطلب تبلیغاتی است و توسط سفارش‌دهنده، تهیه و تنظیم شده است

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار رپورتاژ

    اخبار برگزیده