به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ رییس هیأت پزشکی ورزشی استان اقدامات صورت گرفته در خصوص مقابله با کرونا در ورزش را تشریح کرد.

رییس هیات پزشکی ورزشی استان زنجان به تشریح عملکرد هیأت پزشکی ورزشی استان پرداخت.

 صدیقه دهنایی به فعالیت برخی از رشته های ورزشی، چون یوگا، پیلاتس و بدنسازی اشاره کرد و افزود: همزمان با اعلام وضعیت سفیدو زرد در برخی از استانها این امکان فراهم شد در حالی که برخی رشته های جمعی چون فوتبال، فوتسال و بسکتبال به خاطر انتقال ویروس کرونا پروتکل خاصی ندارند و با محدودیت های اجرایی روبرو هستند.

دهنایی از اجرای پروتکلهای تدوین شده استانی خبر دادو افزود: طی جلسات متمادی با ستاد پیشگیری از کرونا، اداره کل ورزش وجوانان استان و هیات پزشکی ورزشی پروتکلها و فرمهایی در اختیار باشگاه داران قرار گرفت تا در جهت جلوگیری هرچه بیشتر کرونا ویروس موثر باشد.

دهنایی گفت: در صورتی که باشگاهداران نتوانند پروتکلهای بهداشتی را اجرا کنندبهتر است جهت حفظ سلامتی خود و ورزشکاران باشگاه را تعطیل کنند.

وی کوتاهی سقف باشگاهها و نداشتن تهویه مناسب را از عوامل موثر در انتشار ویروس کرونا دانست و عنوان کرد: موارد ذکر شده به اندازه ای مهم است که اگر رعایت نشود با جدیت برخورد خواهد شد. 

 دهنایی موارد دیگری چون بازرسی های نامحسوس، پلمپ باشگاه های متخلف وتماس با تک تک باشگاه داران در جهت اجرای پروتکل های الحاقی را از اقدامات دیگر هیات پزشکی ورزشی در جهت مهار ویروس کرونا دانست.

در پایان رییس هیات پزشکی ورزشی از تمام علاقمندان به ورزش خواست در چنین شرایطی در فضای باز ورزش کنند، فاصله اجتماعی و شستشوی دستهارا جدی بگیرند

لازم به ذکر است این مصاحبه روز جمعه بعد از اخبارساعت ۲۳ برنامه استودیو ورزش وتکرار این مصاحبه شنبه مورخ ۹۹/۳/۳۱  ساعت ۱۶ از شبکه اشراق پخش خواهد شد.

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: