به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ فتح الله حقیقی در جلسه بررسی برنامه ها و طرح هایی که قابلیت اجرایی شدن آنها توسط بسیج در استان وجود دارد، افزود: بر اساس استعدادهای موجود در هر شهرستان، باید طوری برنامه ریزی شود تا طرح های تعریف شده در هر هشت شهرستان توزیع شود.
وی به لزوم توجه به طرح توسعه منظومه های روستایی در تعریف طرح هایی که قرار است توسط بسیج در استان اجرا شود، اشاره کرد و اظهار داشت: در طرح منظومه های روستایی، مطالعه همه جانبه‌ای از ویژگی ها، ظرفیت ها و نیازهای هر یک از روستاهای استان انجام گرفته است.
حقیقی خاطرنشان کرد: بسیج سازندگی متعلق به کشور است و باید از ظرفیت های آن در آبادانی و توسعه بیشتر بهره گرفته شود.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان نیز دراین جلسه با بیان اینکه سازمان بسیج برای کمک به دولت در همه استان ها پای کار است، گفت: سالانه هزاران پروژه توسط بسیج با همکاری دستگاه‌های اجرایی در مناطق محتلف کشور اجرا و به بهره برداری می رسد.
سردار جهانبخش کرمی افزود: در استان زنجان نیز پیش از این پروژه های مختلفی توسط بسیج در مناطق محروم اجرا شده است و تلاش بر این است تا همچنان از ظرفیت مجموعه بسیج و نیز از کمکی که از سوی سازمان بسیج مستضعفین کشور برای اجرای پروژه هادر اختیار استانها می گذارد،هرچه بیشتر بهره گرفته شود.

فرهاد امندی، رییس سازمان بسیج سازندگی استان زنجان نیز در این جلسه از اعتبار ۲ هزار میلیارد تومانی بسیج سازندگی کشور برای اجرای طرح ها در استان های کشور خبر داد و گفت: استان ها به تناسب ظرفیت ها قرار است از این اعتبار بهره مند شوند و تلاش ما این است با احصای طرح‌های محرومیت زدایی و عمرانی، خدمات بیشتری به مردم استان به ویژه در مناطق محروم ارائه شود.

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: