به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ فتح الله حقیقی در جلسه شورای راهبری تصادفات استان گفت: بهار امسال بخاطر شیوع ویروس کرونا ترددهای بین جاده ای کاهش یافت ولی در چند روز اخیر شاهد افزایش رفت و آمد خودروها هستیم که لازم است به دقت جاده ها زیر نظر گرفته شود.
مقام عالی استان همچنین تاکید کرد: در بحث پیشگیری و کاهش حوادث رانندگی نباید فشار مضاعف بر نیروی انتظامی وارد شود و در عین حال افزود: برای کاهش حوادث رانندگی دستگاههای مرتبط باید با هم همکاری داشته باشند و یکی از راهکارهای مهم برای کنترل هر چه بهتر جاده ها و خیابانها دسترسی دادن تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی به نیروی انتظامی است.
استاندار زنجان رعایت قانون را از سوی مردم و مسئولان متذکر شد و پیشنهاد کرد برای افزایش ایمنی در اتوبان زنجان به قزوین و زنجان به تبریز همکاری بین استانی با دو استان قزوین و تبریز صورت گیرد تا با تشریک مساعی هر استان به سهم خود نسبت به رفع نقاط حادثه خیز و افزایش سطح ایمنی راهها اقدام نماید.
حقیقی توجه به آموزش و استفاده از ظرفیت شورای اطلاع رسانی را برای پیشگیری و کاهش حوادث رانندگی بسیار موثر دانست و گفت: در این روزها آموزش های فضای مجازی می تواند برای آگاهی بخشی به خانواده ها و رانندگان درباره نحوه مسافرت و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی مورد اقبال قرار گیرد.
نگاه عادلانه به اجرای طرح های ایمنی در مناطق محروم و برخوردار استان، توجه به ساماندهی و اصلاح وضعیت ورودی دانشگاه زنجان و لزوم ایمن سازی جاده فرودگاه بعنوان مسیر دسترسی به بهشت زهرای زنجان از دیگر تاکیدات استاندار زنجان در جلسه شورای راهبری تصادفات استان بود.

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: