به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ فتح الله حقیقی در برنامه دهگردشی خود با سفر به روستاهای تازه کند و کلوچ آباد شهرستان طارم، مسائل و مشکلات این روستاها را بررسی کرد و مصوباتی هم برای حل آنها به تصویب رسید.

استاندار زنجان در جلسه ویدئو کنفرانسی با مدیران درباره مسائل روستای تازه کند از جمله اختصاص 900 میلیون تومان اعتبار برای زیرسازی لازم بمنظور آسفالت راه دسترسی روستا، حضور بهورز هفته ای یکبار در روستا برای رسیدگی به مسائل بهداشتی اهالی، تامین سوخت و آرد مورد نیاز مردم روستا و مطالعه طرح هادی برای اجرا و بهره مندی مردم خبر داد.

همچنین مقرر شد با اطلاع رسانی دهیار روستا، مردمی که تمایل به استفاده از تسهیلات 50میلیون تومانی مقاوم سازی منازل روستایی دارند نام نویسی نمایند تا اقدام لازم برای نوسازی واحدهای روستای تازه کند صورت گیرد.

مورد دیگر برای اهالی روستای تازه کند ارائه خدمات پس از فروش برای آبگرمکن های خورشیدی با همکاری منابع طبیعی و تکمیل واحدهای مسکونی نیمه تمام موجود در روستا با مشارکت کمیته امداد بود.

مقام عالی دولت در استان به مصوبات روستای کلوچ آباد نیز اشاره کرد و افزود: اختصاص 600 میلیون تومان برای ایمن سازی و زیرسازی آسفالت راه دسترسی روستا، تجهیز و بهره گیری از امکانات آبیاری تحت فشار با همکاری مردم و جهاد کشاورزی و رسیدگی به وضعیت مدرسه روستا با همکاری اداره کل نوسازی مدارس از مهمترین مصوبات این منطقه بود.

نکته ای که استاندار زنجان در بازدید از روستای کلوچ آباد به آن اشاره کرد ساخت وسازهای غیرمجاز توسط افراد غیربومی بود که حقیقی در این باره از بنیاد مسکن خواست اگر افراد غیربومی روستا زمینی بدون اطلاع بنیاد مسکن خریداری کرده باشند، پروانه ساخت ندهند و چنانچه بدون مجوزهای لازم اقدام به ساخت بنا کرده باشند، طبق قانون و بدون ملاحظه جایگاه فرد، باید واحد ساخته شده تخریب شود.

البته استاندار زنجان تاکید کرد: اگر اهالی روستا ساخت وساز غیرمجاز داشتند با همکاری و راهنمایی های بنیاد مسکن تلاش شود مشکلات روستائیان حل شود.

استاندار زنجان در پایان سفر به این روستاها از استقبال گرم مردم و اهالی روستاهای کلوچ آباد و تازه کند قدردانی کرد و در عین حال از همه مردم خواست با توجه به شرایط کنونی کشور و استان در مقابله با ویروس کرونا برای پیشگیری و کاهش روند ابتلا به covid19 پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: