به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ محمدباقر نوبخت صبح امروز در نخستین برنامه سفر یکروزه خود به استان زنجان از پروژه ۲ خطه کردن راه آهن قزوین – زنجان بازدید کرد.

وی با بیان اینکه اجرای این پروژه یک و نیم ساعت زمان سفر در مسیر ریلی زنجان - قزوین را تقلیل خواهد داد، افزود: با اجرای این پروژه ظرفیت حمل بار در مسیر کریدور شرق به غرب کشور بیش از هفت میلیون تن افزایش خواهد یافت.

وی اعتبار تخصیص یافته برای این خط ریلی را تکمیل کننده آن دانست و تصریح کرد: پروژه ۲ خطه کردن راه آهن زنجان - قزوین حداکثر تا اسفند ماه سال جاری افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

این پروژه هم اکنون ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که بهره برداری از آن ۸۰ دقیقه روی قطارهای مسافری از تهران تا زنجان نیز تاثیر مثبت خواهد داشت. با افتتاح این پروژه تلاقی قطارها به طور کامل حذف و موجب افزایش ایمنی سیر و حرکت شده و زوج و فرد قطارهای رفت و برگشت رعایت می شود.

معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور برای بازدید، بهره‌برداری و کلنگ‌زنی چند طرح عمرانی امروز به زنجان سفر کرده است.

بازدید از پروژه ۲خطه کردن راه‌آهن زنجان- قزوین، بهره‌برداری از سه پروژه راه اصلی شامل مسیرهای زنجان- بیجار، قیدار- سلطانیه و زنجان- تاکستان و کلنگ‌زنی و افتتاح مسکن محرومان روستایی در روستای احمدکندی محور زنجان- ایجرود، بخشی از برنامه‌های این سفر است.

وی در ادامه از پروژه‌های شهر زنجان شامل سبزه‌میدان، بیمارستان ۱۴۴ تختخوابی ولی عصر و مصلای نماز جمعه بازدید می کند و سپس در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان حضور می‌یابد.

حضور در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، پایان‌بخش برنامه‌های سفر یک‌روزه نوبخت به زنجان است.

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: