به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ 200میلیارد تومان برای تکمیل 2 خطه کردن راه آهن زنجان-قزوین اختصاص یافت.

محمدباقر نوبخت روز دوشنبه مورخ 99/5/6 در سفر یک روزه به استان زنجان در بازدید از پروژه ۲ خطه کردن راه آهن قزوین - زنجان در گفت و گو با خبرنگاران گفت: این پروژه خط ریلی دوم مسیر است که می‌تواند قزوین را به زنجان مرتبط کند.
وی یادآورشد: با اجرای این پروژه ظرفیت حمل بار در مسیر کریدور شرق به غرب کشور بیش از هفت میلیون تن افزایش خواهد یافت.
نوبخت اظهار داشت: این خط ریلی همچنین یک و نیم ساعت زمان سفر در مسیر ریلی زنجان - قزوین را تقلیل خواهد داد.
وی اعتبار تخصیص یافته برای این خط ریلی را تکمیل کننده آن دانست و تصریح کرد: پروژه ۲ خطه کردن راه آهن زنجان - قزوین حداکثر تا اسفند ماه سال جاری افتتاح شده و به بهره برداری خواهد رسید.
۲خطه کردن راه‌آهن زنجان - قزوین، یکی از پروژه‌های مهم و اولویت‌دار استان زنجان بوده که عملیات اجرایی آن از سال ۸۳ آغاز و کارگاه آن پس از مدتی وقفه، فعال و پیشتر ۸۰ میلیارد تومان نیز از طریق سازمان برنامه و بودجه کشور برای اتمام این پروژه، کارسازی شده است.
این پروژه هم اکنون ۶۵درصد پیشرفت فیزیکی دارد که بهره برداری از آن ۸۰ دقیقه روی قطارهای مسافری از تهران تا زنجان نیز تاثیر مثبت خواهد داشت. با افتتاح این پروژه تلاقی قطارها به طور کامل حذف و موجب افزایش ایمنی سیر و حرکت شده و زوج و فرد قطارهای رفت و برگشت رعایت می شود.
معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور برای بازدید، بهره‌برداری و کلنگ‌زنی چند طرح عمرانی روز دوشنبه وارد زنجان شد.
بازدید از پروژه ۲خطه کردن راه‌آهن زنجان- قزوین، بهره‌برداری از سه پروژه راه اصلی شامل مسیرهای زنجان- بیجار، قیدار- سلطانیه و زنجان- تاکستان و کلنگ‌زنی و افتتاح مسکن محرومان روستایی در روستای احمدکندی محور زنجان- ایجرود، بخشی از برنامه‌های این سفر بود.

 

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: