به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه ما امروز در یک جنگ سخت و نابرابر و بزرگ قرار داریم افزود:با همه این مسائل سازمان برنامه و بودجه موظف است که کشور را در این وضعیت مدیریت کند.

نوبخت ادامه داد: با همه این تحریم‌ها ما کاری نکردیم که برجامی که محصول سال‌ها مذاکره بود توسط یک انسان نابخرد کنار گذاشته شده و دیگر کشورها و ایران را دچارمشکل کرد و امروز دنیا منتظر است که آبان‌ماه برسد و دنیا از این شرایط خلاص شود.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد کشور بسته به واردات و صادرات است و ما 50میلیارد دلار سالانه واردات داشتیم اضافه کرد:صادرات عمده کشور که منابع دولتی از آن تامین می‌شود، نفت است و آمریکا با تحریم تلاش کرد که نفت ایران به فروش نرسد و منابعی به ایران نیاید که بتواند دارو وارد کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در کنار همه این فعالیت‌ها ما از وضعیت معیشتی کارکنان دولت نیز غافل نبودیم و بحث اصلاح حقوق انجام شد و امیدواریم طرح رتبه‌بندی معلمان و همسان‌سازی بازنشستگان انجام شد.

نوبخت تصریح کرد: سال قبل 3میلیارد و 500میلیون دلار واردات دارو داشتیم و بیش از 15میلیارد دلار برای کالاهای اساسی پرداخت شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: با وجود مشکلاتی که در کشور وجود دارد، سال گذشته در فصل دهم بودجه 50درصد افزایش به انجام رسید و 50درصد حقوق کارمندان افزایش یافت و 15درصد نیز در فروردین ماه افزایش به مرحله اجرا رسید.

نوبخت گفت: در حال حاضر رتبه‌بندی فرهنگیان اجرا شده و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نیز از اول مهر ماه به مرحله اجرا خواهد رسید و پاداش بازنشستگی‌ها تا پایان ماه آتی واریز خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: وقتی درآمد ارزی نباشد و با چالش مواجه شود، قطعا سایر موضوعات نیز دچار مشکل خواهد شد و با این تحریم آمریکا به دنبال این است که بسیاری از اتفاقات در کشور رخ ندهد و آستانه تحمل مردم تمام شود اما این اتفاق برای خودشان رخ داد.

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: