به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، به عنوان متولی برنامه ریزی و سیاستگذاری در حوزه اوقات فراغت جوانان همواره با رویکرد ارتقای نشاط و امید در بین جوانان، مخاطب محوری ، جمع محوری و ترویج فعالیت های گروهی ، برنامه های سالانه اوقات فراغت را به استانها ابلاغ می نماید. 

در سال جاری با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و شرایط خاص ایجاد شده ناشی از شیوع آن ، اجرای برنامه های جمعی و گروهی با ویژگی های سال های گذشته امکان پذیر نمی باشد. لذا با توجه به ظرفیت فضای مجازی و امکان گذران فراغت بر بستر فضای مجازی رویکرد سال جاری در ابلاغ برنامه های فراغتی بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی می باشد. 

لذا از سازمان های مردم نهاد جوانان استان زنجان دعوت به عمل می آید، طرح های پیشنهادی خود برای اجرای برنامه های اوقات فراغت جوانان در سال 1399 در موضوعات و محورهای زیر را، تا تاریخ 99/05/31 به معاونت امور جوانان به آدرس ایمیل javanan@znsy.ir اداره کل ورزش و جوانان ارسال دارند.

تخصص و سابقه اجرایی سمن متقاضی در حوزه طرح ارائه شده، دارای امتیاز مثبت در پذیرش طرح است.

 حسن اجرا و همکاری سمن در تفاهم نامه های پیشین، از جمله اجرای به موقع مفاد تفاهمنامه، ارائه به موقع گزارش اجرای طرح ها و ... به عنوان امتیاز مثبت در پذیرش طرح ها در نظر گرفته خواهد شد. 

 طرح های پیشنهادی سمن ها در شورای داوری استانی مورد بررسی قرار گرفته و در صورت تامین اعتبار از سوی وزارت ورزش و جوانان، مورد حمایت قرار خواهند گرفت. 

محورها و عناوین برنامه های فراغتی جوانان در سال 1399 : 

1- برگزاری مسابقات مجازی 

2-  برگزاری نمایشگاه مجازی آثار و دستاوردهای جوانان

3- معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی و جاذبه های هویت آفرین استان های مختلف در فضای مجازی

4- راه اندازی پویش های مردمی در حمایت از اقشار آسیب دیده از بحران کرونا در فضای مجازی

5- برگزاری تورهای گردشگری مجازی

6- نقد و بررسی کتب و فیلم با حضور اساتید و صاحبنظران مورد تاکید اداره کل استان در فضای مجازی

7 - معرفی جوانان برتر و نمونه استان در فضای مجازی 

8- برگزاری جلسات مجازی آموزش، گفتگو، پرسش و پاسخ با موضوعات مختلف مرتبط با جوانان و با حضور اساتید و صاحب نظران مورد تایید اداره کل استان

9- برگزاری دورههای آموزش مجازی با محوریت آموزش روشهای پیشگیری و مواجهه با ویروس کرونا و افزایش تابآوری اجتماعی

10- برگزاری دوره ها و کارگاه های مجازی آموزش اشتغال و کارآفرینی

 

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: