به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ فتح الله حقیقی صبح امروز در پنجمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان گفت: هرجا با برنامه و تدوین نقشه راه وارد شدیم نتایج قابل قبولی گرفتیم که نمونه آن کسب رتبه های اول در هدفگذاری برای جایگزینی واردات و صدور پروانه های بهره برداری صنعتی و معدنی است.

مقام علی دولت در استان همچنین به فعال سازی واحدهای تولیدی راکد اشاره کرد و افزود: با برگزاری جلسات منظم کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و با همکاری و همراهی مدیران برای رفع مشکلات بخش خصوصی در رتبه بندی بر اساس تحقق برنامه عملکردی در تمام ابعاد صنعتی و معدنی استان در جایگاه چهارم قرار داریم.

استاندار زنجان به نقشه راه سازمان جهاد کشاورزی نیز اشاره ای داشت و گفت: در بخش کشاورزی برخی اولویت ها همچون توسعه سامانه های نوین آبیاری، اجرای کامل طرح کاداستر، بهره مندی از پایاب سدهای کینه ورس و گلابر مورد توجه قرار گیرد و در عین حال دو طرح بزرگ گلخانه تمام مکانیزه و مجتمع دامداری 60 هزار راسی دام سبک باید برای اتمام با جدیت پیگیری شود.

پیش بینی شده است بر اساس نقشه راه سازمان جهاد کشاورزی تا پایان سال، 13 درصد به انواع تولیدات محصولات کشاورزی استان افزوده شود.

استاندار زنجان تذکر و هشداری جدی هم به سرمایه گذارانی داد که طرح ارائه می کنند ولی بعد از همکاری و همراهی بخش دولتی، به یکباره از اجرا شانه خالی می کنند.

حقیقی تاکید کرد قبل از هر موردی باید اهلیت سرمایه گذار ثابت شود و بعد اگر سرمایه گذاران تعللی در اجرای طرح داشتند باید با آنها برخورد و در صورت لزوم خلع ید شوند، چرا که ما اعتقاد داریم اجرای طرح های سرمایه گذاری باید با مشارکت سرمایه گذار و مساعدت و همراهی بخش دولتی تا انتها بطور هماهنگ پیش برود.

مقام عالی دولت در استان تا پایان هفته به دستگاههای اجرای فرصت داد در زمینه مبادله توافق نامه تملک دارایی های سرمایه ای با سازمان مدیریت و برنامه ریزی اقدام کنند.

از دیگر تاکیدات استاندار زنجان در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان، توجه دستگاههای اجرایی به 27 طرح جهش تولید بود و از مدیران خواست نهایت تلاش خود را برای به سرانجام رساندن طرحها بکنند تا مردم از برکات آن بهره مند شوند.

نماینده عالی دولت در استان گریزی هم به قیمت مرغ در زنجان زد و گفت: با برنامه هایی که داشتیم و همراهی مرغداران هم اکنون مرغ در استان با قیمت 16 هزار تومان عرضه می شود که روزانه 150 میلیون تومان از هزینه خانوارها صرفه جویی می شود و این در حالیست که در استانهای همجوار 1000 تا 2000 تومان مرغ گرانتر از زنجان بفروش می رسد.

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: