به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ محمد قربانلو مشاور رییس سازمان و مسئول روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت با اعلام این خبر گفت: در سال جهش تولید برای سازمانهای استانی متناسب با جهت گیری های اصلی وزارت شامل جهش تولید، اتمام طرحها و پروژه های نیمه تمام، توسعه صادرات و کنترل واردات و مدیریت و تنظیم بازار، برنامه های عملیاتی تدوین گردیده بود که با توجه به اهداف کمی تعیین شده ، عملکرد 3 ماهه اول سازمان‌های استانی اعلام گردیده است.

قربانلو اظهار داشت: در سطح ملی ، هدف گذاری برای جایگزینی واردات یعنی صرفه جویی ارزی 753 میلیون دلار پیش بینی شده بود که 752 میلیون دلار صرفه جویی ارزی با تقریبا 100 درصد تحقق صورت گرفته است که در این شاخص بیشترین درصـد تحقق مربـوط به استان زنجان با درصـد تحقق 400 می باشد.
هدفگذاری برای فعال سازی واحدهای راکد صنعتی از دیگر جهت گیری های اصلی وزارت صنعت،معدن و تجارت در سال جهش تولید بود که قربانلو با اشاره به آن گفت: در این شاخص و در کشور فعال سازی تعداد 326 بنگاه پیش بینی شده بود که تعداد 289 بنگاه با درصد تحقق 89 فعال شده است که بنا بر اعلام وزات متبوع ، بیشترین درصد تحقق مربوط به استان زنجان با درصد تحقق 160 می باشد.
مشاور رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت اعلام کرد : در هدفگذاری برای صدور پروانه بهره برداری با درصد تحقق 77 در کشور نیز استان زنجان با درصد تحقق 150 رتبه اول کشوری را بدست آورده است .
وی افزود: در خصوص هدف ایجاد اشتغال در صنعت 77 درصد برنامه وزارت محقق شده است که در بین استان ها ، بیشترین درصد تحقق مربوط به استان زنجان با درصد تحقق 249 بوده است .
انجام بازرسی های هدفمند از بنگاه های اقتصادی از دیگر برنامه های عملیاتی بوده است که مسئول روابط عمومی سازمان در خصوص آن گفت: این شاخص در سطح کشور 98 درصد محقق گردیده است که در بین استان ها ، استان زنجان با 164 درصد بیشترین درصد تحقق را داشته است.
مشاور رییس و مسئول روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت خاطر نشان ساخت: در دیگر شاخص های مورد ارزیابی قرار گرفته نیز استان زنجان توانست برنامه های عملیاتی وزارت متبوع خود را به نحو مطلوب انجان داده و رتبه چهارم کشوری را بدست آورد.
شایان ذکر است در رتبه بندی استانها بر اساس میزان درصد تحقق برنامه ها به استثنای برنامه های احکام صادره و جذب تسهیلات از محل تبصره 18 ابلاغی ، استان های شمالغرب کشور عملکرد درخشانی داشته و استان های آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اردبیل و زنجان به ترتیب رتبه های اول تا چهارم را کسب کردند .

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: