به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ فتح الله حقیقی در همایش برخط تجلیل از اصحاب رسانه و خبرنگاران ضمن قدردانی از تلاش یکسال گذشته خبرنگاران برای ارتقاء جایگاه استان گفت: اعتقاد و ایمان کامل به کار اصحاب رسانه دارم و هر اقدامی که در حمایت از این قشر انجام شده به دلیل همین اعتقاد و ایمان به کار اطلاع‌رسانی است و تاکید می‌کنم که خبرنگار باید مورد تکریم و احترام باشد.

حقیقی خاطرنشان کرد: مدیران باید ارتباط منطقی و صحیح با رسانه‌ها داشته باشند زیرا دنیا بر مبنا و مدار رسانه‌ها می‌چرخد و مدیرانی که با رسانه‌ها در ارتباط باشند موفق تر هستند.
وی در خصوص شکایت برخی مدیران از رسانه‌ها با تصریح بر اینکه هیچکس حق شکایت از رسانه‌های منتقد را ندارد، تاکید کرد: از انتقاد استقبال می‌کنیم اما انتقاد به معنای تخریب نیست و اگر بر اثر یک انتقاد، از رسانه‌ای شکایت شده، مستندات لازم را ارائه دهید تا ظرف یک هفته، رسیدگی و نتیجه را اطلاع‌رسانی کنم.
مقام عالی دولت در استان زنجان با بیان اینکه قلم و کلام رسانه در جامعه، عزت و احترام دارد، تاکید کرد: شرایط باید به‌گونه‌ای باشد که افرادی که خبرنگار نبوده و برای مسائل شخصی می‌نویسند، جایی در گفتمان رسانه‌ها نداشته باشند و این افراد باید وجدان داشته و خداوند را ناظر بر اعمال خود ببینند.

زنجان در تامین زمین واحدهای مسکن ملی، رتبه اول را دارد.
استاندار زنجان با اشاره به سهم ۱.۳ درصدی این استان از جمعیت کشور، گفت: سهم استان زنجان بر این اساس از طرح اقدام ملی مسکن ۳۵۰۰ واحد بود که با پیگیری‌های فراوان به ۱۳ هزار و ۵۵۰ واحد رساندیم و تاکنون شرایط ۱۰ هزار و ۲۲۰ نفر مورد تایید قرار گرفته و عملیات اجرایی سه هزار و ۹۵۷ واحد نیز آغاز شده و با قوت ادامه دارد.
وی افزود: استان زنجان از نظر تامین زمین برای این واحدها رتبه اول کشور را دارد و توانسته برای تمام واجدان شرایط زمین تامین کند همچنین از نظر پرداخت آورده متقاضیان نیز رتبه اول کشور را دارد که نشان از مشارکت و همراهی مردم در اجرای این طرح است.
حقیقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی اقدامات اساسی و شاخص‌های اقتصادی استان زنجان اظهار داشت: آموزش جوانان کمتر از ۳۸ سال دستگاه‌های اجرایی برای به‌کارگیری در بدنه مدیریتی استان، کسب رتبه دوم کشور در بهبود فضای کسب و کار، کسب رتبه اول کشور در تحقق اهداف کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، سهم ۷۵ درصدی مواد معدنی از صادرات استان، افزایش شمار بیمه‌شدگان اجباری تامین اجتماعی، جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی و بازگرداندن ۱۱ واحد تعطیل به چرخه تولید، فعالیت معادن، تعیین تکلیف پسماند روی با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص)، حل مشکل نقدینگی و مدیریتی ایران ترانسفو، حل مشکلات باغشهرها، اجرای پروژه سبزه‌میدان و جذب ۴۲۵ میلیارد تومان اعتبار در جریان سفر معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به استان برای تکمیل چند پروژه عمرانی از جمله این اقدامات است.

کرونا هنوز تمام نشده است، رسانه ها در اطلاع رسانی سنگ تمام گذاشته است

مقام عالی اجرایی استان در ادامه سخنان خود در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه های استان با اشاره به وضعیت شیوع ویروس کرونا و عبور از پیک این دوران در استان اظهار کرد : کشور و استان حدود ۶ ماه است که درگیر بیماری کووید- ۱۹ شده، گفت: باید تا زمان پیدا شدن واکسن مطمئن و کافی برای این بیماری، آمادگی کامل داشته و پروتکل‌های بهداشتی را به صورت کامل رعایت کنیم.
وی با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی نباید فکر کنیم که این ویروس در کوتاه‌مدت از بین می‌رود، اظهار داشت: باید با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی فردی و اجتماعی، پرهیز از ترددهای غیرضرور و خودداری از برگزاری تجمع‌ها بتوانیم این بحران را با کمترین آسیب، پشت سر بگذاریم.
حقیقی با اشاره به پیک افزایش شمار مبتلایان و فوتی‌های ویروس کرونا بین چهارم تا ۱۵ تیرماه به دلیل برگزاری مراسم ترحیم و عروسی خاطرنشان کرد: با اِعمال محدودیت‌ها پیک کرونا را گذراندیم اما باید توجه داشت که در صورت برگزاری تجمعات، دوباره این آمار افزایش خواهد یافت.
وی افزود: آمار مبتلایان و فوتی‌ها با سرعت، افزایش می‌یابد اما قطره‌چکانی پایین می‌آید و باید توجه داشت که وضعیت بیماری به شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بهبود می‌یابد و در صورت رعایت نکردن پروتکل‌ها به هر نحوی، برخورد قانونی می‌شود.
استاندار زنجان با اشاره به قرار گرفتن در آستانه ماه محرم، گفت: باید با در نظر گرفتن شرایط جامعه، تصمیم‌گیری کنیم و وظیفه داریم از سلامت خود و جامعه صیانت کنیم.
وی با بیان اینکه فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص عزاداری در ماه محرم بدون تفسیر، فصل‌الخطاب است، تصریح کرد: باید شعور را در پایتخت شور و شعور حسینی نشان دهیم.
حقیقی خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم عزاداری و پخش احسان و سفره‌های نذری مانند سال‌های گذشته امکان‌پذیر نیست لذا همه باید رعایت کنند و تمام نذری‌ها به سمت کمک‌های مومنانه و توزیع اقلام بهداشتی، سوق داده شود.
وی با بیان اینکه در ایام محرم امسال به‌رغم میل باطنی، هیچ میهمان و مسافری از خارج از استان نمی‌پذیریم، اظهار داشت: باید واقعیت‌ها را در نظر گرفته و بر اساس آن اطلاع‌رسانی، فرهنگسازی و اقناع‌سازی کنیم.
استاندار زنجان با اشاره به ۲۲ مرداد، روز تشکل‌های مردمی و مشارکت‌های اجتماعی گفت: تشکل‌های مردمی می‌توانند به عنوان بازوهای توانمند، نقش مهمی در تصمیم‌سازی مدیران ایفا کنند.
وی اظهار داشت: در دنیای پیشرفته از ظرفیت تشکل‌های مردمی به معنای واقعی استفاده می‌کنند اما ما هنوز به جایگاه لازم نرسیده‌ایم.
حقیقی ضمن گرامیداشت ۲۱ مرداد، روز حمایت از صنایع کوچک و متوسط خاطرنشان کرد: دنیای امروز، دنیای بنگاه‌های کوچک و متوسط بوده و در کشورهای پیشرفته، جایگاه مهمی به این بنگاه‌ها داده شده است.
وی افزود: در جامعه ما نیز تلاش‌های خوبی صورت گرفته که امیدواریم بهتر، مدون‌تر و عملیاتی‌تر اقدام کنیم.
در پایان این مراسم از مدیر کل صداوسیمای مرکز زنجان ، روسای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان و  شهردار زنجان به دلیل همراهی با رسانه‌ها تجلیل شد.

 

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: