به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ بیگدلی بیان داشت به منظور پیشگیری از کرونا و خطرات ناشی از آن برپایی ایستگاه‌های صلواتی و هرگونه پذیرایی در آن ممنوع است.
وی افزود بر اساس دستورالعمل، مراسم عزاداری ماه محرم صرفا در اماکن و فضاهای باز با رعایت فاصله حداقل ۲ متر از هر طرف و تجمعات حداقلی برگزار می‌شود، زمان برگزاری مراسم نیز حداکثر باید ۲ ساعت باشد، جابه‌جایی هیئت‌ها، دسته‌روی و نیز استفاده از طبل، سنج و وسایل مشابه ممنوع است اما برگزاری مراسم سینه‌زنی و زنجیرزنی (با زنجیرشخصی) در محل مراسم و بدون جابه‌جایی مجاز است و همچنین توزیع چای و شربت و شیر و.... در هیات های عزاداری را منتفی دانست و امسال پذیرایی در محل برگزاری مراسم نخواهیم داشت.
فرماندار خدابنده با قدر دانی از عملکرد کادر سلامت شهرستان در مقابله با کرونا افزود: امسال به دلیل شیوع کرونا مدیریت هیأت‌های مذهبی و مجالس روضه و عزا بسیار مهم است و بر حضور کارشناسان بهداشت محیط در مراسمات برای آموزش و نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد باید ابتلا به بیماری را در هیئت‌های مذهبی به حداقل برسانیم و برای سالم ماندن از کرونا هیچ راهی جز اجرای صحیح پروتکل‌ها را نداریم و باید از انجام دورهمی‌ها چشم بپوشیم و از تمامی شهروندان خواست همکاری لازم را برای اجرای پروتکل های بهداشتی را داشته باشند.

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: