به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ خدابخش مرادی نافچی در شورای اطلاع رسانی استان که با محوریت پوشش گسترده اخبار انتخابات در رسانه ها برگزار شده بود، با بیان اینکه همه تمهیدات و تدابیر لازم برای برگزاری انتخابات در روز جمعه این هفته /۲۱ شهریور/ در حوزه انتخابیه زنجان و طارم اندیشیده شده است، افزود: از رسانه های جمعی انتظار این است تا ضمن فراهم کردن زمینه حضور و مشارکت پرشور مردم در انتخابات، آنان را  به رعایت پروتکلهای بهداشتی دعوت کنند.  

وی افزود: تدابیر لازم از جمله تهیه ملزومات برای رعایت پروتکلهای بهداشتی در شعبه های اخذ رأی اندیشیده شده است.  

مرادی نافچی گفت: حفظ فاصله اجتماعی، استفاده از وسایل حفاظت شخصی همچون ماسک و پرهیز از آوردن کودکان به شعبه های اخد رأی از جمله مواردی است که از  شهروندان برای حضور در شعبه ها انتظار داریم.  

وی افزود: سالخوردگان و افراد دارای بیماری های زمینه ای نیز لازم است شعبه های کم جمعیت را برای انداختن رأی خود به صندوق ها، انتخاب کنند.  

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: برگزاری دور دوم انتخابات همچون مرحله اول، بر مبنای اجرای کامل قانون و حق الناس بودن رأی مردم انجام می شود.  

مرادی نافچی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن قدردانی از مردم و هیات های مذهبی در زنجان برای برگزاری شایسته عزاداری ها در استان با رعایت پروتکل های بهداشتی، گفت: بر اساس بررسی های انجام شده، رعایت پروتکل های بهداشتی در هیات های مذهبی به میزان ۸۷ درصد محقق شد و این نشان دهنده فهم بالای عزاداران حسینی در استان است.  

وی خاطرنشان کرد: مردم زنجان با به نمایش گذاشتن شعور حسینی در یوم العباس و نیز عزاداری های ماه محرم امسال، خوش درخشیدند.  

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری و دبیر ستاد انتخابات استان زنجان نیز در این جلسه واجدین شرایط رأی دادن در شهرستان زنجان را ۴۰۳ هزار و ۱۱۰ نفر اعلام کرد و گفت: در شهرستان طارم نیز ۳۵ هزار و ۵۷۷ نفر واجد شرایط رأی دادن هستند.  

خیرالله ترخانی با بیان اینکه میزان مشارکت در مرحله نخست انتخابات مجلس در شهرستان های زنجان و طارم به ترتیب ۳۸.۱۹ درصد و ۵۲.۴۹ درصد بود، افزود: برای برگزاری دور دوم انتخابات در حوزه انتخابیه زنجان و طارم همچون مرحله نخست، در مجموع ۳۱۹ شعبه اخذ رأی در نظر گرفته شده است.  

وی تاکید کرد: از شهروندان درخواست داریم در روز انتخابات ضمن رعایت پروتکلهای بهداشتی و استفاده از ماسک، خودکار شخصی نیز به همراه داشته باشند.  

دور دوم یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۲۱ شهریور همزمان در ۹ استان برای ۱۱ حوزه انتخابیه شامل ۲۴ شهرستان برگزار می‌شود.

در انتخابات این دوره از مجلس در حوزه‌ انتخابیه زنجان و طارم انتخاب یکی از نمایندگان به دور دوم کشیده شده است.

 در حوزه انتخابیه زنجان و طارم مهدی باقری و نبی‌الله محمدی با هم رقابت می‌کنند.

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: