به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ فتح الله حقیقی صبح امروز در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: به گواه تاریخ، دفاع مقدس و جنگ هشت ساله علیه ملت ایران طی 200 سال گذشته سابقه نداشت و با ایستادگی ملت و رزمندگان ایران نه تنها ذره ای ازخاک وطن از دست نرفت بلکه چهره واقعی دشمنان داخلی و خارجی نیز بر ملا شد.

استاندار زنجان برکات جنگ و آثار آن را برای کشور بسیار ارزشمند دانست و گفت: اگر امروز در بسیاری از زمینه ها حرف برای گفتن داریم و در معادلات منطقه ای و بین المللی اثرگذار هستیم بخاطر ایستادن روی پای خودمان در سالهای جنگ بود و جوانان آن روز که سرنوشت جبهه ها را رقم می زدند امروز با خودباوری در عرصه های بزرگ، سرنوشت سازند.

وی با قدردانی از برخی برنامه های فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی هرچه بیشتر شهدای استان، همچون کنگره 3536 شهید استان و آغاز تولید سریال فاخر شهید شهریاری به همت صداوسیمای مرکز زنجان گفت: هر چه در توان داریم باید برای برگزاری هرچه بهتر کنگره شهدای استان به میدان بیاوریم، چرا که شهدا متعلق به همه جامعه هستند و باید دین خود را به لاله های سرخ وطن ادا کنیم.

مقام عالی دولت در استان به اثرات مثبت نهضت دیدار با خانواده شهدا اشاره کرد و افزود: مشکلات خانواده شهدا در این دیدارها احصاء شده و باید در جهت رفع آنها همت داشت، چرا که تکریم این خانواده های معزز یک اصل و وظیفه است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان هم در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: در اجرای برنامه برای مقام شهدا حتما اقدامات باید هماهنگ شده باشد و در برگزاری هرچه بهتر کنگره 3536 شهید استان همه علاقمندان به شهدا لازم است به میدان بیایند.

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: