به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ در آئین افتتاح همزمان 150 مدرسه برکت توسط ستاد اجرایی فرمان امام راحل در 22 استان کشور، استاندار زنجان گفت: به غیر از مدرسه سازی مجموعه مدیریتی استان با بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان امام در زمینه رونق واحدهای تولید و فعال نگه داشتن برخی از این واحدها همکاری دارد.

استاندار زنجان همچنین به نقشه راه طراحی شده در استان برای مناطق محروم اشاره کرد و افزود: در 2 شهرستان ایجرود و خدابنده (منطقه افشار) اجرای طرح های کوچک مقیاس با همکاری بنیاد برکت در حال نهایی شدن است که با به سرانجام رسیدن این طرحها روند توسعه و اشتغال و محرومیت زدایی سرعت یافته و گره بزرگی از مشکلات منطقه گشوده می شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان هم در این مراسم که بصورت ارتباط تصویری بود گفت: مردم استان زنجان در هشتم محرم در یوم العباس ولایت پذیری خود را در اجرای منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی در محرم به نمایش گذاشتند و به گونه ای دیگر پا در رکابی خود را ثابت کردند.

آیت الله محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی هم در آئین افتتاح 150 مدرسه بنیاد برکت، زنجان را دیار عالمان و دانشمندان بزرگ از گذشته تا کنون دانست و افزود: زنجان همیشه در پرورش عالمان و افراد بزرگ نام نیکی از خود برجای گذاشته است.

از مجموع 150 مدرسه ای که افتتاح شد، 11 باب مدرسه در شهرستان های زنجان، ماهنشان و خرمدره به همت بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان امام به بهره برداری رسید.

 

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: