به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛  سورنا ستاری در بدو ورود به استان زنجان در شهرستان خرمدره مورد استقبال استاندار زنجان قرار گرفت و سپس ‌از ۲ شرکت یاسین شیمی ققنوس و شرکت تولیدی محافظ هوشمند بازدید کرد.  

شرکت یاسین شیمی ققنوس خمیر شیشه اتومبیل تولید می‌کند و یک شرکت دانش بنیان است که توانسته است تولید این محصول را بومی سازی کند.

این شرکت با مشکل تامین مواد اولیه روبروست که معاون رئیس جمهور دستور حل آن را صادر کرد. 

شرکت تولیدی محافظ هوشمند دومین شرکتی بود که ستاری از آن بازدید کرد این شرکت نیز یک شرکت دانش بنیان است که با تولید محصول خود می‌تواند مصرف برق در لوازم صوتی و تصویری را تا ۱۵ درصد کاهش دهد و قیمت این محصول یک پنجم نمونه خارجی است.  

واحد تولیدی محافظ هوشمند با شیوع کرونا در کنار این تولید خود پالس اکسیمتر نیز تولید می‌کند که کاربرد پزشکی دارد و اکسیژن خون را اندازه گیری می‌کند. این مجموعه روزانه ۱۰۰ دستگاه پالس اکسیمتر تولید می‌کند.   

این ۲ شرکت برای واحد‌های خود طرح توسعه دارند که معاون علمی و فناوری رییس جمهور قول داد برای آن‌ها تسهیلات ویژه فراهم کند.  

در ادامه سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اولین مرکز نوآوری و ایده پردازی علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی و صندوق پژوهش و فناوری ارزش‌آفرین اشراق زنجان با هدف حمایت از شرکت‌های فناور و دانش بنیان فعال در حوزه سلامت با حضور وی افتتاح شد.   

این مرکز با حداقل اعتبارات و از محل منابع دانشگاه علوم پزشکی راه‌اندازی شده که در مراحل بعدی برای تبدیل ایده‌های فناورانه به محصول اولیه و تکمیل فضای آزمایشگاهی و کارگاهی مورد نیاز شرکت‌های فناور، بالغ بر ۳۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.     

ستاری و هیئت همراهش در ادامه با همراهی استاندار زنجان از پیشرفت فیزیکی چند پروژه دانش بنیان و نمایشگاه محصولات فناورانه مرکز رشد دانشگاه زنجان بازدید کردند.

بازدید از طرح های پارک علم و فناوری و حضور در دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان نیز از دیگر برنامه‌های این سفر یکروزه معاون رئیس جمهوری به استان زنجان اعلام شده است. 

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور عصر امروز در جلسه اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید شرکت می کند و برنامه پایانی وی نیز نشست خبری با حضور خبرنگاران استان است. 

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: