به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ فتح الله حقیقی در جلسه امضاء تفاهم نامه تأمین زمین برای ساخت مسکن، اشتغال و کارآفرینی ایثارگران گفت: در استان زنجان به خانواده معزز شهدا و ایثارگران توجه ویژه ای می شود و در قالب برنامه های فرهنگی و همکاری مشترک با صداوسیما، شاهد تولید برنامه های فاخر از زندگینامه شهدای شاخص استان همچون شهید شهریاری دانشمند بزرگ هسته ای کشورمان هستیم که برای این برنامه وزیر دفاع، رئیس سازمان انرژی اتمی، استانداری، سپاه و صداوسیما با هم همکاری دارند.

وی برگزاری کنگره 3535 شهید استان را یکی دیگر از برنامه استان برای پاسداشت مقام شهدا، جانبازان و ایثارگران برشمرد و افزود: دبیرخانه کنگره فعال و وظایف اعضا مشخص شده است و انتظار داریم بنیاد شهید نیز در حد توان برای برگزاری هرچه بهتر این کنگره در سال آینده همکاری و مشارکت داشته باشد.

نماینده عالی دولت در استان با قدردانی از حضور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در زنجان گفت: امروز تفاهم نامه تأمین زمین برای ساخت 1200 واحد مسکونی و اشتغال و کارآفرینی برای 1250 فرزند شهید و جانباز بالای 70 درصد امضاء شد.

او زنجان را یکی از استان های موفق در زمینه اجرای طرح اقدام ملی مسکن بر شمرد و افزود: سهم استان از این طرح 3500 واحد بود که با تلاش بسیار به 18700 واحد افزایش یافت و 6000 واحد از طرح اقدام ملی مسکن در استان زنجان پیمان سپاری شده است.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران هم در این جلسه با قدردانی از مهمان نوازی مسئولان استان گفت: زنجان و شهدا و جانبازان استان سهم و نقش بزرگی از دوران دفاع مقدس دارند و ما در بنیاد شهید در حد بضاعت در خدمت خانواده شهدای استان هستیم.

سعید اوحدی به تفاهم های منعقد شده در زنجان اشاره کرد و افزود: بنا داریم تا 22 بهمن در 22 استان کشور ساخت منازل ویژه خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران را با حضور رئیس جمهوری آغاز کنیم.

او همچنین از افزایش 100 درصدی واگذاری زمین برای ساخت مسکن ایثارگران در سال 1399 در مقایسه با 16 سال گذشته خبر داد.

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: