به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛فرمانده انتظامی استان با تقدیر از همکاری آگاهانه مردم و اصناف با پلیس در اجرای طرح محدودیت های کرونایی گفت : پلیس اماکن استان با تشکیل 23 تیم تلفیقی با اداره صمت ، اصناف و بهداشت بر صنوف نظارت دارد .

 سردار " رحیم جهانبخش " در حاشیه بازدید از نحوه اجرای طرح کنترل ترددها در محورهای مواصلاتی استان بیان داشت : با توجه به همجواری و مسیر تردد استان زنجان با 7 استان کشور کارکنان پلیس راه و راهور و انتظامی استان با تمام توان و امکانات خود در راستای اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا خودروهای غیر بومی و بومی را کنترل می کنند .

وی با اشاره به اینکه 3 شهر استان زنجان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد ، افزود : با توجه به مصوبات ستاد ملی کرونا هرگونه ورود خودرو با پلاک غیر بومی به داخل این شهر ها و خروج خودرو با پلاک بومی ممنوع و اجازه تردد هرگز داده نخواهد شد.

فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه خودروهایی که مصوبات طرح را رعایت نکنند و به شهرهای غیر بومی وارد شوند یک میلیون تومان جریمه می شوند اظهار داشت: کلیه محورهای مواصلاتی استان زنجان توسط 8 پاسگاه پلیس راه و دوربین های ثبت تخلفات کنترل و رصد می شوند و خودروهای که با پلاک غیر بومی آن منطقه تردد کنند جریمه خواهند شد.

سردار جهانبخش در ادامه با اشاره به تشکیل 23 تیم تلفیقی پلیس اماکن در خصوص نظارت بر اصناف گفت : در اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا و با توجه به مطالبه عمومی آحاد جامعه در اجرای هر چه دقیق تر برنامه های این طرح ، طرح نظارت بر واحدهای صنفی از سوی پلیس استان و با همکاری کارشناسان اتاق اصناف ، بهداشت و صمت در سطح استان با جدیت هر چه تمام تر دنبال می شود.

وی با بیان اقدامات صورت گرفته از زمان آغاز این طرح  افزود:‌ در 3 روز گذشته در شهر های با وضعیت قرمز روزانه بیش از هزار و 100 واحد صنفی مورد بازدید قرار گرفته است و پلیس با تمام توان پای کار بوده و اقدامات ایجابی و تذکری سرلوحه کار پلیس است و در همین راستا طی 3 روز گذشته تا به امروز بیش از هزار و 200 تذکر زبانی به صنوفی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده اند، داده شده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه اجرای این طرح ها در راستای صیانت و سلامت آحاد جامعه با جدیت دنبال می شود،‌ از همراهی خوب شهروندان در اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا قدردانی کرد و خواستار تعامل هر چه بیشتر آحاد جامعه در اجرای مصوبات این کمیته به منظور قطع زنجیره انتقال این بیماری شد.

وی تصریح کرد: کارکنان نیروی انتظامی با تمام قوا پای کار ایستاده اند و نسبت به اجرای قانون و اعمال جریمه متخلفان اقدام می کنند و با افرادی که نسبت به حقوق سایر شهروندان بی توجه هستند برخورد قاطع و قانونی می شود.

سردار جهانبخش ادامه داد: افرادی هستند که در شهرهای قرمز کرونایی سکونت دارند ولی پلاک وسیله نقلیه آنها بومی آن شهر نیست که می توانند بعد از جریمه شدن با مدارک سکونتی به پلیس راه و راهور مراجعه و نسبت به اصلاح جریمه خود اقدام کنند.

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: