به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ موسی احمدلو از بهره مندی و 5/84 درصد خانوار روستایی شهرستان ماهنشان از نعمت گاز طبیعی خبر داد و افزود: آرامش خاطر از وجود دائمی و بدون قطعی گاز در آشپزخانه‌ها و آسایش از حمل سیلندرهای گاز و گالن‌های نفت از شهر و روستاهای اطراف؛ سهم روستاییان شهرستان ماهنشان است که با همت و تلاش شبانه روزی خادمین خود در گاز زنجان تحقق یافت.

وی اظهار داشت: تاکنون در این شهرستان 48 کیلومتر خطوط انتقال گاز و 673 کیلومتر شبکه‌های تغذیه و توزیع گازاجرا شده است

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان تصریح داشت: تا کنون 3 هزار و 535 مصرف کننده خانگی شهری، 8 هزار و 243 مصرف کننده روستایی،  587 مصرف کننده تجاری و 31 مصرف کننده صنعتی در ماهشنان به شبکه گاز کشور متصل هستند.

مهندس احمدلو از بهره مندی 2 شهرک صنعتی ماهنشان و انگوران از نعمت گاز طبیعی خبر داد و افزود: ضریب نفوذ 100 درصدی گازرسانی به شهرها و ضریب بهره مندی 5/84 درصدی خانوارهای روستایی؛ از جمله خدماتی است که به عنوان زیرساختی برای توسعه صنایع روی در منطقه و مشاغل شهرستان ماهنشانبه شمار رفته و نقش موثری درشکوفایی اقتصادی، اشتغال زایی و جلوگیری از آلودگی‌های زیست محیطی دارد.

وی درپایان از کارکنان تلاشگر گاز زنجان که با اجرای طرح ضربتی؛  خط لوله 6 کیلومتری آق کند به آلمالو،با قطر160 میلی متر را در دو هفته به پایان برده و موجبات پایداری گاز در روستاهای شهرستان ماهنشان را فراهم کردند؛ قدردانی کرد.

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: