به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛  حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر زنجان با بیان اینکه وحدت و انسجام در همه عرصه‌ها باعث پیشرفت و توسعه می‌شود، گفت: همه باید برای برون رفت جامعه از مشکلات موجود تلاش کنند و در این مسیر همراه و همدل باشند.

وی با تاکید بر اینکه برای استفاده از مدیران متخصص و توانمند باید به عنوان یک اصل مهم در انتصابات مورد توجه قرار گیرد، کوتاه‌ترین توصیه امام خمینی (ره) به هیئت دولت، یادآور شد و افزود: «هرکس هر جایی هست اگر کار خود را درست و کامل انجام دهد تمامی مشکلات حل می‌شود».

خاتمی لزوم رعایت انصاف و پرهیز از گران‌فروشی را در بین اصناف استان زنجان را مورد تاکید قرار داد و با اذعان به اینکه گرانی به عنوان یک چالش مهم جامعه را تحت تأثیر قرار داده است، ادامه داد: اگر اصناف و مردم انصاف را رعایت نکنند گرانی‌ها ادامه پیدا می‌کند و در این میان معیشت مردم تعارف ندارد که با تدبیر و نظارت بیشتر آرامش به مردم برمی گردد.

امام جمعه زنجان لزوم گسترش و تقویت نظارت‌ها بر بازار را به عنوان یک اصل مهم عنوان کرد و گفت: مسئولان باید با رصد دقیق وضعیت بازار، مانع رشد گران‌فروشی و کم فروشی‌ها در استان شوند.

خاتمی در ادامه با اشاره به ولادت باسعادت امام حسن عسگری (ع)، افزود: مردم سیره و زندگی ائمه معصومین الگوی خود قرار دهند و در راستای داشتن جامعه مبتنی بر الگوی اسلامی تلاش کنند.

وی همچنین فرار رسیدن هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران را، به عنوان یک فرصت مهم برای توجه به وضعیت مطالعه در جامعه عنوان کرد و ادامه داد: یکی از راه‌های تعالی روح و افزایش آگاهی در جوامع مطالعه است.

امام جمعه زنجان به با بیان اینکه باید کتاب‌های مفید و تأثیرگذار در زندگی باید به جوانان معرفی شود، تاکید کرد: در مرحله اول مطالعه کتب دینی مرتبط با اصول دین و در مرحله دوم مطالعه تاریخ که مورد تاکید رهبری نیز هست مورد توجه جوانان باشد.

خاتمی توجه جدی به وضعیت میزان مطالعه در جامعه را مورد تاکید قرار داد و با بیان اینکه سیاست ګذاری ها و برنامه ریزی‌های حوزه کتاب و کتاب‌خوانی باید در راستای افزایش عملی میزان مطالعه در جامعه باشد، گفت: مسئله کتاب و کتاب‌خوانی با بخشنامه و ابلاغ حل نمی‌شود و امروز مطالعه نه تنها یک وظیفه بلکه یک واجب دینی است.

امام جمعه زنجان در ادامه با اشاره به سالروز بزرگداشت علامه طباطبایی گفت: ای‌شان تألیفات زادی در حوزه‌های مختلف دینی داشتند و امروزه یکی از جامع‌ترین و کامل‌ترین تفسیر قرآن کریم بین علما و فقها تفسیر المیزان است.

 

خبرنگار: داود خیری

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: