عامل تهدید و اخاذی از زنان جوان در دام پلیس زنجان

عامل تهدید و اخاذی از زنان جوان در دام پلیس زنجان

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی زنجان از دستگیری فردی خبر داد که با شگرد تهدید به انتشار تصاویر خصوصی، اقدام به اخاذی از 10 نفر خانم جوان کرده بود.

به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ سرهنگ "سید احمد موسوی"رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان زنجان از شناسایی و دستگیری یک نفر متهم  به جرم تهدید و اخاذی در فضای مجازی خبر داد و گفت: این متهم با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی زنان جوان در فضای مجازی، اقدام به اخذ  طلا و جواهرات از آنان می کرد.

وی در این راستا اظهار داشت: در پی شکایت و مراجعه حضوری خانمی مبنی بر تهدید و اخاذی مراتب به ‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ موسوی گفت: برابر اظهارات شاکیه و بررسی های انجام شده معلوم شد، شاکیه در سایت همسریابی با متهم آشنا شده و اقدام به ارسال تصاویر خصوصی نموده و متهم با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی شاکیه در فضای مجازی، اقدام به دریافت مقادیری طلا و جواهرات از وی نموده است. 

وی ادامه داد: با اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی، متهم به هویت‌ معلوم در یکی از استان‌های کشور مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضایی‌ در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس فتا زنجان انتقال داده شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در تحقیقات اولیه، متهم منکر بزه ‌ارتکابی می‌شد ولی پس از روبه‌رو شدن با مستندات، به جرم خود اعتراف کرد.

موسوی در تشریح شگرد این متم گفت: متهم از طریق سایت همسریابی و شبکه‌های اجتماعی با بانوان جوان در استان‌های مختلف آشنا شده و پس از جلب اعتماد آنها و به بهانه ازدواج، تصاویر خصوصی آنان رادریافت می کرده و  نهایتا با تهدید به انتشار این تصاویر، اقدام به اخاذی از قربانیان می‌نمود که توسط پلیس فتا استان زنجان دستگیر شد.

سرهنگ موسوی با بیان اینکه متهم دستگیر شده به بیش از 10 فقره اخاذی از بانوان جوان در سراسر کشور اعتراف نمود، به کاربران توصیه کرد: فضای مجازی بالاخص سایت‌های همسریابی محل مناسبی برای آشنایی، ازدواج و اشتراک‌گذاری اطلاعات خصوصی و ارسال آن به افراد غریبه نیست.

وی با بیان اینکه افراد سودجو با ترفندهای مختلف در صدد سرقت تصاویر و اطلاعات شخصی شهروندان می‌باشند، افزود: کاربران فضای مجازی تحت هیچ عنوان به افرادی که با وعده‌های مختلف، قصد برقراری ارتباطات اجتماعی با آن‌ها را دارند اعتماد نکنندو اطلاعات و تصاویر شخصی خود را برای آن‌ها ارسال نکنند، چرا که امکان سوء‌استفاده افراد فرصت‌طلب از اطلاعات شخصی افراد متصور است.

رئیس پلیس فتا زنجان گفت: کاربران توصیه‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های سایبری به شماره 096380 یا سایت پلیس فتا به آدرس: www.Cyberpolice.ir با کارشناسان ما در میان بگذارند.انتهای پیام

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار زنجان

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار زنجان

    اخبار برگزیده