سرانه های ورزشی در روستاهای شهرستان زنجان باید افزایش یابند

سرانه های ورزشی در روستاهای شهرستان زنجان باید افزایش یابند

فرماندار زنجان گفت: بررسی های میدانی انجام یافته، حکایت از پائین بودن سرانه های ورزشی در روستاهای شهرستان زنجان داشته و به نگاه ویژه متولیان مربوطه نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛پرویز خالقی فرماندار زنجان در جلسه شورای ورزش شهرستان زنجان با اشاره به بررسی های میدانی نسبت به وضعیت برخورداری روستائیان از زیرساختهای رفاهی، گفت: سرانه های ورزشی روستایی در اغلب روستاهای شهرستان زنجان پائین بوده و می طلبد تا متولیان مربوطه امر در سایه نگاهی ویژه به روستاها و تعالی این دسته از شاخص های اجتماعی، وضعیت روستاهای شهرستان زنجان را ترفیع بخشند.

خالقی با تاکید بر بهره گیری از تجارب پیشکسوتان ورزش به منظور ارائه راهکارهای عملی در زمینه های ورزش قهرمانی، همگانی، بانوان و ...، افزود: با تکریم قهرمانان و صاحب منصبان ورزشی، در واقع گامی برای دلگرم کردن جوانان و الگوسازی چهره های شاخص ورزشی در جامعه گام برداشته می شود.

وی به آثار مثبت ورزش در کاهش آسیب های اجتماعی اشاره داشته و عنوان نمود: برای گسترش بیشتر فرهنگ ورزش به عنوان یک پدیده ایجابی و بازدارنده از بسیاری از خطرات نظیر اعتیاد به مواد مخدر، بایستی تمامی دستگاههای اجرایی با نگاه فرابخشی به این امر بپردازند.

فرماندار زنجان از متولیان ورزش و جوانان شهرستان خواست تا با اتخاذ تدابیر و اجرای طرح های تشویقی، میزان رغبت جوانان نسبت به مراجعه به اماکن ورزشی را افزوده و بدین طریق از بروز بسیاری از بیماریهای غیرواگیردار ناشی از عدم تحرک پیشگیری نمایند.

این مسئول به لزوم بهره گیری از ظرفیت خیرین در راستای افزایش میزان سرانه های ورزشی در نقاط مختلف شهرستان تاکید نموده و با بیان اینکه پایه و اساس ورزش قهرمانی استعدادیابی می باشد، از متولیان این دسته از ورزش ها خواست تا براساس بازدیدهای میدانی روستایی، موجبات ظهور استعدادهای گمنام در سطح روستاها را فراهم نمایند.

وی از دبیرخانه شورای ورزش شهرستان خواست تا به تناسب نیازهای ورزش های قهرمانی اعم از مسکن، اشتغال و ... نسبت به برگزاری جلسات پرداخته تا با حضور مدیران مربوطه در راستای رفع مسائل این بخش از ورزش گامی عملی برداشت.

رئیس شورای ورزش شهرستان زنجان به نظارت مستمر نسبت به اماکن ورزشی تاکید نموده و افزود: بایستی تلاشها به گونه ای باشد تا افکار عمومی نسبت به فضاهای ورزشی همواره امن و رغبت انگیز باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان زنجان به نقش بانوان در تربیت افکار و افراد ناب در جامعه اشاره داشته و اضافه کرد: متولیان حوزه ورزش بایستی در راستای تامین زیرساختهای ورزش بانوان دقت نظر ویژه ای داشته تا با سالم نگه داشتن این قشر کثیر، به شکل گیری چهره های شاخص در جامعه ضمانت بخشیم.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار زنجان

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار زنجان

    اخبار برگزیده