به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ هادی احمدنیا سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان در ششمین جلسه شورای قرآن، عترت و نماز  گفت: آموزش و پرورش به حکم اعتقادات قلبی و وظایف سازمانی مصمم به ترویج معارف دینی است و در این خصوص همکاری همه ادارات، نهادها و سازمان های مرتبط استان در راستای پیشبرد اهداف قرآن، عترت و نماز در مدارس و در بین دانش آموزان ضروری است.

وی افزود: تربیت دینی و اخلاقی دانش آموزان در مدارس مستلزم آگاهی و آشنایی آنان با معارف اصیل و نورانی اسلام است و این امر قطعا با تلاش و مجاهدت مربیان مدارس محقق خواهد شد.

احمدنیا کسب موفقیت های مختلف در عرصه های قرآنی را نشانه استقبال خانواده ها و دانش آموزان از مسائل دینی و معنوی خواند و اظهار داشت: استان ما از جمله استانهای موفق در عرصه تعلیمات دینی و قرآنی است.

در ادامه این جلسه محمود عباسی، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به برگزاری مرحله استانی مسابقات قرآن، عترت و نماز افزود: با تأسی به پیامبر اکرم(ص) (لقدکان لکم فی رسول الله اسوه حسنه) همانطوریکه ایشان اسوه مکارم اخلاق و کانون رحمت الهی برای عالمیان است ما باید سعی کنیم که برنامه های قران را به یک حرکت عظیم فرهنگی تبدیل کنیم.

وی پیشنهاد داد که مسابقات قرآن، عترت و نماز امسال، با راهپیمایی دانش آموزان شرکت کننده از محل میدان بسیج به طرف کانون سهروردی (محل برگزاری مسابقات) آغاز گردد، که این امر مستلزم همکاری نهادهای نظامی و امنیتی استان می باشد.