به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ عباس غیاثی رییس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی استان در این راستا و با اشاره به گسترش نهضت فرهنگی پیشگیری از اعتیاد و رفتارهای پرخطرگفت: شناسایی قابلیت‌ها و ظرفیت‌های مدارس و ادارات آموزش و پرورش در زمینه پیشگیری و مراقبت از خود در برابر آسیب‌های اجتماعی، معرفی دستاوردها و ابتکارات، پیشگیری و مراقبت در مدارس استان و شناسایی الگوهای موفق آموزش پیشگیری و مراقبت از کودکان و نوجوانان از جمله اهدافی بودند که در این جشنواره مدنظر قرار گرفت.

وی افزود:جشنواره نوجوان سالم در سه محور پیشگیری از گرایش به دخانیات، پیشگیری از گرایش به سوءمصرف موادمخدر و پیشگیری از گرایش به خشونت برگزار شد.

دبیرهفتمین جشنواره ی نوجوان سالم وابتکارات با بیان اینکه این جشنواره در هفت رشته دانش‌آموزی و سه رشته برای همکاران فرهنگی برگزار شد،عنوان کرد: در بخش دانش‌آموزی آثار در قالب رشته‌هایی مانند ایده پردازی، مقاله‌نویسی، نقاشی، روزنامه دیواری، عکس، فیلم کوتاه، نرم‌افزار و چندرسانه‌ای ارائه شد.

غیاثی تصریح کرد:در بخش همکاران نیز،آثار در قالب الگوها و فنون آموزش پیشگیری در کلاس درس، محصولات و منابع کمک آموزشی و فرهنگی پیشگیری و پروژه‌های ابتکاری پیشگیری ارائه گردید.

 رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش زنجان افزود:18 هزار و 268 اثر دانش آموزان و فرهنگیان استان به دبیر خانه جشنواره ارسال گردید و پس از یک ماه بررسی و داوری امروز نتایج آن در قالب این خبر اعلام می گردد.

وی ضمن تقدیر وتشکر از رؤسا،معاونین وکارشناسان محترم ادارات آموزش وپرورش مناطق 14 گانه گفت:مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره ی نوجوان سالم وابتکارات  درقالب تقدیر از همکاران و دانش آموزان برگزیده روز چهارشنبه  پنجم اردیبهشت سال جاری در محل  کانون فرهنگی تربیتی شیخ الاشراق سهروردی زنجان برگزارخواهدشد.

گفتنی است،مرحله ی کشوری این جشنواره نیز در تابستان پیش رو برگزار می گردد.