به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ وی با یادآوری اینکه اردوی مشترک تیم‌های ملی ایران و اندونزی از (24 اردیبهشت‌ماه) در تهران آغاز شده و قرار است اردوی مذکور یک ماه ادامه داشته باشد، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین رویدادهایی که امسال پیش رو داریم، برگزاری هفتمین دوره رقابت‌های بین‌المللی جام پارس است که زنجان نیز تجربه میزبانی این رقابت‌ها را دارد و قرار است میزبان این دوره از مسابقات که با حضور کشورهای خارجی برگزار می‌شود، گلستان باشد.

این مسئول با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های پیش روی فدراسیون، برگزاری اردوهای تدارکاتی برای تیم‌ملی جهت حضوری قدرتمند در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتای اندونزی است، ادامه داد: هزینه برگزاری اردوها و اعزام به مسابقات برون‌مرزی بسیار بالا است و باید توقعات از این فدراسیون که ظرفیت اعتباری محدودی دارد، به‌جا و معقول باشد.

دبیر فدراسیون ووشو همچنین از زنجان به‌عنوان یکی از استان‌هایی که در این رشته با برنامه کار کرده است، خاطرنشان کرد: میزبانی رقابت‌های مختلف، حضور ملی‌پوشان زنجانی در اردوهای مختلف و اعزام به رقابت‌های بروم‌مرزی و ... حاکی از رشد روزافزون ووشو زنجانبه‌ویژه در بخش تالو دارد و انتظار داریم این استان که همواره جزو استان‌های مطرح در ووشو است، بتواند این جایگاه را ارتقا دهد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان نیز در ادامه این مجمع، یکی از نیازهای ضروری ووشو زنجان را تجهیزات سخت‌افزاری عنوان کرد و گفت: استان زنجان آمادگی میزبانی اردوهای داخلی و خارجی در رشته‌های مختلف ورزشی را دارد که در این راستا، ووشو یکی از رشته‌هایی است که زنجان از جایگاه خوبی در این زمینه برخوردار است.

علی خلیلی با اشاره به اینکه ووشو یکی از رشته‌هایی است که رشد و توسعه آن تقریبا در شهرستان‌ها نیز محقق شده و معتقدیم هیئت ووشواستان در این زمینه تمرکززدایی را به معنای واقعی انجام داده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتای اندونزی را در سال‌جاری پیش رو داریم، امیدواریم ورزشکاران زنجانی اعزامی به این رقابت‌ها بتوانند با آمادگی کامل حضور یافته و نتایج قابل قبولی را رقم بزنند.