به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛  ماهرخ بلوری اظهار کرد: در دولت دوازدهم نیز برای حوزه زنان اولویت هایی مهم از قبیل توازن نقش اجتماعی زن با نقش خانوادگی و راهبری معضلات این حوزه در سایه حرکت هماهنگ و هدفدار دستگاههای اجرایی مورد توجه قرار گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: از آنجایی که زنان به عنوان یکی از ارکان مهم مدیریت خانه نقش اساسی در اقتصاد خانوار، ارتقای موضوعات محیط زیست، تثبیت فرهنگ صرفه جویی و ترمیم آسیبهای اجتماعی دارند ، برای تحقق این امر مهم تقویت زیرساخت های توانمندسازی زنان امری مهم است.
این مدیرکل ستادی استان در ارتباط با نقش زنان در امور فعالیت های مردمی و اجتماعی نیز خاطرنشان کرد: زنان نیمی از جمعیت فعال جامعه را شامل می‌شوند و سازمانهای مردم نهاد زنان به انجمن هایی اطلاق می شود که بدون وابستگی به دولت، توسط این قشر و برای زنان در موضوعات مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، آموزشی و خیریه ای به صورت غیر انتفاعی فعالیت می کنند.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان ادامه داد: حضور زنان در این سازمانها به توسعه و شکوفایی حضور آنها در عرصه‌های مختلف اجتماعی رونق می بخشد و بطور حتم این امر تاثیرپذیری بسزایی در بدنه خانواده‌ها و جامعه خواهد داشت.
بلوری ادامه کرد: خوشبختانه در سال های گذشته همگرایی فزاینده ای در میان زنان و دختران استان شکل گرفته و حرکت های جدی این قشر در کار آفرینی، علم وفن آوری، خیرات وامور عام المنفعه بویژه توسعه نهادهای مدنی بیانگر مشارکت آنان در افزایش تولید ناخالص داخلی به مثابه حماسه اقتصادی و گسترش نهادهای مدنی به نشانه حماسه سیاسی پیشگام هستند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: