به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان در جلسه ستاد اسکان فرهنگیان از تجهیز 439 کلاس درس در استان زنجان برای استقبال از مسافران فرهنگی در تابستان امسال خبر داد.
 

ستاد اسکان فرهنگیان آموزش و پرورش استان زنجان با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان و سایر اعضا و با هدف پرداختن به فرآیند اسکان مسافران فرهنگی در تابستان سال جاری،در سالن غدیر اداره کل برگزار شد.

یعقوب‌علی عبادی در این جلسه اظهار کرد: طرح اسکان مسافران فرهنگیان مطابق سنوات گذشته از هفته آخر خردادماه آغاز می‌شود و تا 15شهریور ماه ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه با توجه به تقارن 25 خرداد‌ماه سال‌جاری با عید سعید فطر مسافران بیشتری قصد سفر داشته باشند، بیان کرد: به همین دلیل ستادهای اسکان در سال‌جاری از  23 خرداد تمهیدات لازم برای مسافران را انجام می‌دهند.

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه همانند سال گذشته رزرو اینترنتی برای اسکان مسافران در مدارس انجام خواهد گرفت، افزود: با آغاز سفرهای تابستانی رزرو حضوری نیز آغاز خواهد شد.

عبادی با اشاره به اینکه در سال‌جاری تعداد 14 پایگاه در 14 ناحیه آموزشی استان زنجان برای استقبال از مسافران در نظر گرفته شده است، افزود: پایگاه اصلی استقبال از فرهنگیان نیز در هنرستان شهید مطهری واقع در هنرستان استقرار دارد.

وی با بیان اینکه در سال‌جاری نیز 50 آموزشگاه میزبان مسافران فرهنگی از سراسر کشور خواهد بود،تصریح کرد: در واقع 439 کلاس برای استقبال از مسافران تجهیز شده است.

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه از مجموع 439 کلاس درس پیش‌بینی شده برای مسافران 224 کلاس، در گروه ویژه آماده‌سازی شده است، بیان کرد: 215 کلاس نیز در گروه الف نیز برای استقبال آماده است.

عبادی خاطر نشان کرد: در ایام تابستان 250 عامل و نیرو نیز درگیر ساماندهی مسافران خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته 14 هزار و 594 خانواده مسافر در مدارس استان زنجان اسکان یافته‌اند، اضافه کرد: این آمار در تابستان سال گذشته شامل 52 هزار 537 نفر و 84 هزار و 58 نفر روز بوده است.

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان در پایان گفت: براساس نظرسنجی صورت گرفته از مسافران در ایام اسکان نوروزی،رتبه استان زنجان در میزان رضایت‌مندی مسافران مطلوب بوده است.