به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛17 مرداد، یادآور خاطره بزرگ مرد عرصه اطلاع رسانی شهید «محمود صارمی» و روز خبرنگار است. این روز یادآور مجاهداتهای زنان و مردان حقیقت طلبی است که با هدف روایت حقیقت، بیرق بزرگ «آگاهی بخشی» را بر دوش کشیده و خاضعانه و بی‌ادعا وجود خویش را چراغ راه جامعه کرده‌اند. گام نهادن در مسیر فرهنگ و اطلاع‌رسانی که همانا بسترسازی فضای اندیشه؛ منطق و تعامل مثبت و سازنده در کشور می باشد که علاوه بر عزمی راسخ، قدمهای محکم و استوار و بصیرتی دین‌مدار و پرعیار را می‌طلبد، چرا که همواره در ارتباطی دوسویه و عمیق با اجتماع زندگی می‌کنند و نمایانگر فکر و فرهنگ آن جامعه‌اند که توسعه و تحولش مرهون تلاش‌های شبانه‌روزی آن‌هاست.

جامعه خبرنگاران و اصحاب رسانه با توانایی روشنگری خود می توانند با هدایت افکار عمومی نقش مهمی در ایجاد ارتباط میان سازمان‌ها و مردم ایفا کرده و راه پیشرفت جامعه را هموارتر کنند و تلاش صادقانه خبرنگاران در پوشش خبری فعالیت‌ها و رویدادهای گوناگون، جهت ارتقاء سطح آگاهی اقشار مختلف جامعه مصداق بازر خدمت ارزشمند می باشد و همواره شایسته توجه و تقدیر است.

نام‌گذاری هفدهم مرداد به نام روز خبرنگار، در حقیقت پاسداشت کوشش‌های صادقانه خبرنگاران آزاده‌ای است که برای دسترسی، تولید، توزیع و انتشار اطلاعات از هیچ کوششی دریغ نمی‌ورزند. در دنیای کنونی با وجود تکنولوژیی‌های ارتباطی پیشرفته و متعدد در امر دستیابی سریع به اطلاعات و منابع، کسب اطلاعات موثق و قابل اطمینان در مورد وضعیت سیاسی اجتماعی، امنیتی و فرهنگی جامعه و انتشار آنها فرآیندی بسیار دشوار و در عین حال ضروری و حیاتی است.

حوزه هنری استان زنجان، فرا رسیدن این روز را به همه روزنامه‌نگاران صاحبان اندیشه، قلم و تلاشگران عرصه اطلاع‌رسانی و خصوصاً خبرنگاران پرتلاش استان زنجان تبریک عرض نموده و و از خداوند متعال توفیق ایفای نقش خطیرتان را در خدمتگزاری هر چه بیشتر به مردم و اعتلای میهن اسلامی آرزومندیم.

حوزه هنری استان زنجان