به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛  پریسا فتحعلی بیگلو در همایش استانی دبیرخانه های هوشمند که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری زنجان، 
 ... از تشکیل کمیته های کارسناسی هوشمندسازی دبیرخانه های دستگاه های اجرایی استان خبر داد و گفت: این کمیته تا اجرای کامل برنامه یکپارچگی گردش مکاتبات بین دستگاهی بطور مستمر فعالیت خود را ادامه خواهد داد.
وی تسریع در پاسخگویی به مکاتبات مراجعین و حذف فعالیت ها و فرایندهای زائد در راستای کاهش هزینه های جاری دستگاه های اجرایی را از مهمترین اهداف برگزاری این همایش عنوان کرد و افزود: استانداردسازی مکاتبات، فرهنگسازی استفاده از فناوری های نوین و یکپارچه نمودن سیستم های اتوماسیون اداری از دیگر اهداف پیش‌بینی شده در برگزاری همایش استانی دبیرخانه های هوشمند استان می باشد.
این مقام مسئول با بیان اینکه ۲۶ شاخص جهت ارزیابی عملکرد هوشمند دبیرخانه های فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی استان تدوین شده است، اظهار کرد: ۳ فرمانداری و ۳ دستگاه اجرایی برتر که کمترین میزان چاپ و استفاده کاغذ در دبیرخانه خود را داشتند، انتخاب و تجلیل می شوند.
فتحعلی بیگلو خاطرنشان کرد: اتخاذ تدابیر و انجام اقدامات لازم از قبیل؛ فعال‌سازی سامانه پیامک، نمابر سرور، امضای الکترونیکی مکاتبات، استفاده از ایمیل سازمانی و اتوماسیون های اداری تحت وب موجب هوشمندسازی دبیرخانه ها و کاهش مصرف کاغذ در دستگاه های اجرایی خواهد شد.