به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ اولین جلسه­ ی کارگروه ماده­ ی 18 شهرستان با موضوع سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزی در سال تحصیلی 98-97 با حضور اصغر ابراهیمی رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان استان ، حمید حاتمی سرپرست آموزش و پرورش ناحیه یک و سایر اعضای کارگروه، در سالن کنفرانس این اداره برگزار گردید.

حمید حاتمی در شروع جلسه با اشاره به اینکه مدیریت این مسئله مهم و حساس، نیازمند همکاری همه نهادهای شهری است، گفت: با وجود اینکه ساماندهی سرویس­ های ایاب و ذهاب دانش آموزی جزء مأموریت­ های جانبی آموزش و پرورش می­ باشد ولی به خاطر حساسیت موضوع و آسودگی خاطر دانش ­آموزان و اولیا،مصوبات جلسه به مدارس ارسال گردد.

مدیر اداره آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان تاکید کرد: به منظور پیشگیری از مخاطرات احتمالی تصمیماتی اتخاذ گردد تا سرویس­ های مدارس در مکان­ های عمومی توسط افراد قابل شناسایی باشند.

در ادامه اصغر ابراهیمی رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان نیز گفت: رانندگان  آرم سرویس دانش ­آموزی  را سمت راست اتومبیل خود نصب نمایند و تمامی شرایط لازم را برای جابجایی دانش آموزان رعایت کنند.

وی در ادامه از نیروی انتظامی خواست تا در صورت امکان، تیم ­های نظارتی بر سرویس­ های دانش ­آموزی را افزایش دهد و  شهرداری نیز همانند گذشته بر شرکت های سرویس دهی نظارت جدی داشته باشد و در جهت آموزش عملی رانندگان اقدامات لازم را به عمل آورد.

در ادامه جلسه اعضای کارگروه در خصوص مسایل مهمی از قبیل،آموزش رانندگان،نظارت بر سرویس های مدارس، نرخ سرویس مدارس خاص،تأیید به موقع کارت تردد رانندگان،قرارداد با شرکت­ های دارای مجوز شهرداری، صدور بخشنامه­ های ضروری و اطلاع ­رسانی مشکلات سرویس دانش ­آموزی بحث و تبادل نظر کردند.