به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت:میانگین فضای آموزشی در کشور 5.2 مترمربع است

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: میانگین فضای آموزشی در کشور 5.2 مترمربع است.

مهراله رخشانی‌مهر در حاشیه افتتاح بزرگترین مدرسه‌خیرساز زنجان، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: سال گذشته 870 میلیارد تومان تعهد خیرین در حوزه مدرسه‌سازی بود که امسال این میزان در جشنواره بیستم به 1200 میلیارد تومان رسید که رشد چشم‌گیری را شاهد هستیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در طی بیست سالی که از عمر جامعه خیرین مدرسه‌ساز گذشته است عددی که امسال هزینه شده، قابل توجه است و در بخش تعهد بخش دولتی که باید در باب پروژه‌های خیرساز باید به آن عمل شود، در سال گذشته ردیف اعتبار خیرین 100 درصد تامین اعتبار و به پروژه‌ها تزریق شد که اتفاق خوبی است.

وی افزود: امسال نیز شاهد تحرکات و اقداماتی در راستای اتمام و تکمیل پروژه‌های خیرین مدرسه‌ساز است و همین ردیف خیرین در سال‌جاری نیز بین خیرین تامین اعتبار شده و به استان‌ها تخصیص داده شده است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور خاطرنشان کرد: از بین 8 هزار کلاس درسی که ابتدای مهر ماه سال تحصیلی جاری تحویل داده می‌شوند، 1200 کلاس درس برای مدارس تخریبی و یا مدارسی که نیاز به مقاوم سازی دارند، مربوط است و بیش از 6 هزار کلاس، در مناطق مسکن مهر، حاشیه شهرها و ... ساخته شده است.

وی یادآور شد: میانگین سرانه فضای آموزشی 5.2 متر مربع است که 11 استان کشور زیر این خط میانگین هستند ولی استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد به طوری 5.8 متر مربع برای هر دانش‌آموزان است.