به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ مدیر کل کمیته امداد استان زنجان از اعطای دو میلیاردو 746 میلیون تومان وام قرض‌الحسنه به نیازمندان استان توسط صندوق امداد ولایت استان خبر داد.

هدایت صفری ،مدیر کل کمیته امداد استان زنجان ، بابیان اینکه این صندوق باهدف پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه با شرایط آسان به مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر جامعه راه‌اندازی شده است گفت: بسیاری از مشکلات مددجویان در حوزه کارآفرینی، اشتغال‌زایی، اقتصادی و معیشتی است که این صندوق با مشارکت خیران و سپرده‌گذاران برای رفع مشکلات نیازمندان تلاش می‌کند.

صفری با اشاره به اینکه تمامی اقشار به‌ویژه خیران می‌توانند در این صندوق سپرده‌گذاری کنند افزود: در این صندوق سپرده‌گذاری به دو روش عادی و ویژه با نیت کمک به مددجویان و محرومان انجام می‌شود به‌طوری‌که عموم افراد به‌عنوان سپرده‌گذار عادی و افراد خیر نیز می‌توانند به‌عنوان سپرده‌گذار ویژه در ضمن معرفی اشخاص وام‌گیرنده از طرف خود در صندوق مذکور افتتاح حساب نمایند.

وی بابیان اینکه در حال حاضر سی دوهزار و659فقره حساب در صندوق امداد ولایت استان زنجان افتتاح شده است .

مبلغ دومیلیاردو746میلیون تومان از طریق صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان زنجان به مددجویان تحت حمایت ونیازمندان پرداخت شده که بطور میانگین برای هر متقاضی 2میلیون 600هزار تومان بوده است.

صفری گفت: از خیران دعوت می کنیم با سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت ضمن اینکه موضوع مهم قرض‌الحسنه را در جامعه نهادینه می‌کنند، در شکل‌گیری سنت حسنه مورد سفارش خدا و اهل‌بیت سهیم شده و شرایط مناسبی را نیز برای حل مشکلات نیازمندان استان فراهم آورند.